СОДРЖИНА

Кашика (Ненад Јездиќ), средовечен белградски криминалец, припадник на старата школа, заробен во времето кога бил силен и издржлив, изјавува желба да го помине викендот со својот син Огнен, единаесетгодишен син од претходниот брак. Поранешната сопруга му излегува во пресрет, знаејќи дека му се ближи крајот и дека најверојатно ова може да му биде последната средба со неговиот син. Кашика го нема видено својот син 5 години, благодарение на малите компликации заради кои имал забрана да му се приближи на својот син. Кашика се обидува забрзано да му го пренесе сето она што тој смета дека е важно за животот и за преживување на улица, а истовремено да го истера од маалото сѐ она што тој смета дека е слабо, девијантно и меко.
Огнен, пораснат во современо wi-fi опкружување, од виртуелно опкружување, без момент да дојде до здив, наеднаш е фрлен во подземниот свет на својот татко кој е обидува во невозможното - за неколку дена да му ги пренесе сета своја топлина, искуство и мудрост, а истовремено да проба да ја сокрие својата болест од синот - како вистински белградски шмекер.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Свршенички правила (2007)

  денес
  image
  “Школа за парове” хумористична је серија о често збуњујуќим фазама веза проматраних каткад замуќеним погледима недавно зарученога пара Адама и Јеннифер,...
 • Sydney to the Max (2019)

  денес
  image
  A heartwarming and sentimental comedy, "Sydney to the Max" centers around the experiences of a sociable, goodhearted middle schooler named Sydney Reynolds and her...
 • Вил и Грејс (1998)

  денес
  image
  Вил и Грејс живе заједно у Њујорку. Он је геј адвокат, а она дизајнер ентеријера. Најбољи пријатељи су им Џек, поносан геј момак, и Карен, харизматична и богата...
 • Малколм у средини (2000)

  денес
  image
  Ова обитељ је можда неконвенционална и не функционира по "нормалним" принципима, али зато нитко не може пореќи да није стварна. "Малцолм у средини" прича је о...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.