Аксел, кој е во состојба да се претвори во жива акциска фигура, собира тим од ведри разумни играчки во најфантастичната авантура којашто може да се замисли.
Аксел, 9-годишно момче кое може да се трансформира во жива акциска фигура, добива нова перспектива на светот кога собира тим на необични паметни играчки во најголемите мали авантури кои може да ги замисли некое дете. Животот како играчка суперхерој има свои предности и недостатоци. Предноста е моќниот роботски костим на Аксел, енергетскиот меч и непробојниот штит и уште многу способности кои треба да ги открие. Аксел е многу посилен, поумешен и побрз отколку кога е во човечки облик. Лошо е тоа што како играчка, Аксел е висок само петнаесет сантиметри, па светот околу него не веќе според негова мерка: одеднаш дворот се претвора во мистериозна, страшна џунгла, а садот со песок во непрегледна пустина. Во очите на играчката Аксел, светот е многу покомпликувано и поопасно место.

Се прикажува на каналите:

Hayatovci  Cartoon Network  Pikaboo  Boomerang  RTL Kockica  

Беше на каналите:

KiKA  

Следна епизода:

денес
21:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
денес
22:05
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 34
денес
22:08
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 7
денес
22:20
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 35
денес
22:30
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 36
денес
02:00
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 41
денес
02:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 42
денес
02:25
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 44
денес
02:35
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 45
денес
03:36
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 7
денес
03:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
денес
03:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
Утре
08:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 49 ®
Утре
09:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
Утре
09:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
Утре
10:02
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 8
Утре
14:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 50
Утре
14:38
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 8
Утре
15:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
Утре
15:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
Утре
18:22
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 8
Утре
21:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
Утре
21:55
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 37
Утре
21:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
Утре
22:02
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 8
Утре
22:05
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 38
Утре
22:20
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 39
Утре
22:30
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 40
Утре
02:00
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 46
Утре
02:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 47
Утре
02:25
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 48
Утре
02:35
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 49
Утре
03:29
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 8
Утре
03:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
Утре
03:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
вторник
08:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 50 ®
вторник
09:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
вторник
09:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
вторник
14:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 51
вторник
15:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
вторник
15:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
вторник
21:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
вторник
21:55
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 41
вторник
21:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
вторник
22:05
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 42
вторник
22:20
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 43
вторник
22:30
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 44
среда
02:00
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 50
среда
02:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 51
среда
02:25
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 52
среда
02:35
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 5
среда
03:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
среда
03:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
среда
08:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 51 ®
среда
09:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
среда
09:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
среда
14:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 52
среда
15:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
среда
15:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
среда
21:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
среда
21:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
среда
21:55
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 45
среда
22:05
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 46
среда
22:20
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 47
среда
22:30
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 48
четврток
02:00
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 1
четврток
02:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 2
четврток
02:25
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 6
четврток
02:35
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 15
четврток
03:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
четврток
03:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
четврток
08:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 52 ®
четврток
09:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
четврток
09:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
четврток
14:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 1
четврток
15:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
четврток
15:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
четврток
21:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
четврток
21:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
четврток
21:55
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 49
четврток
22:05
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 50
четврток
22:20
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 51
четврток
22:30
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 52
петок
02:00
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 24
петок
02:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 32
петок
02:25
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 43
петок
02:35
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 10
петок
03:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
петок
03:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
петок
08:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 1 ®
петок
09:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
петок
09:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
петок
14:10
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 2
петок
15:45
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
петок
15:55
ПОWЕР ПЛАYАРС, анимирана серија
28.1.22
21:55
Моќни играчи 2, Еп. 1
28.1.22
22:05
Моќни играчи 2, Еп. 2
28.1.22
22:20
Моќни играчи 2, Еп. 3
28.1.22
22:30
Моќни играчи 2, Еп. 4
29.1.22
02:00
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 12
ПРЕПОРАКИ
 • Лампут (2017)

  денес
  image
  Лампут е лигава портокалова супстанца која побегнала од тајна лабораторија. Двајца научници Спекс Док и Скини Док се обидуваат да го фатат, но Лампут, кој е...
 • Погоди колико те волим (2012)

  денес
  image
  Књига на основу које је ова чаробна серија израѓена, продата је широм света у 32 милиона примерака. У центру приче се налази породица зечева, и оно што је на...
 • Освалдо (2017)

  денес
  image
  Пратите луде авантуре Освалда, наивног и сањивог дванаестогодишњег пингвина, који има невероватну способност да од најобичнијих ситуација направи велике авантуре.
 • Hotel Transylvania (2017)

  денес
  image
  A TV adaptation of the 2012 feature film, 'Hotel Transylvania'.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.