Аксел, кој е во состојба да се претвори во жива акциска фигура, собира тим од ведри разумни играчки во најфантастичната авантура којашто може да се замисли.
Аксел, 9-годишно момче кое може да се трансформира во жива акциска фигура, добива нова перспектива на светот кога собира тим на необични паметни играчки во најголемите мали авантури кои може да ги замисли некое дете. Животот како играчка суперхерој има свои предности и недостатоци. Предноста е моќниот роботски костим на Аксел, енергетскиот меч и непробојниот штит и уште многу способности кои треба да ги открие. Аксел е многу посилен, поумешен и побрз отколку кога е во човечки облик. Лошо е тоа што како играчка, Аксел е висок само петнаесет сантиметри, па светот околу него не веќе според негова мерка: одеднаш дворот се претвора во мистериозна, страшна џунгла, а садот со песок во непрегледна пустина. Во очите на играчката Аксел, светот е многу покомпликувано и поопасно место.

Се прикажува на каналите:

Pikaboo  

Беше на каналите:

KiKA  Hayatovci  RTL Kockica  Boomerang  Cartoon Network  

Следна епизода:

денес
23:15
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 16
денес
04:57
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 16
Утре
10:22
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 19
Утре
16:40
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 19
Утре
22:40
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 19
Утре
04:23
ПОWЕР ПЛАYЕРС 1, Еп. 19
ПРЕПОРАКИ
 • Слагтера (2012)

  image
  Петнаестогодишњи Ели Схане је нормални дјечак којему је све у животу сасвим обично; осим једне ствари – долази из обитељи Схане. Сваки члан те обитељи је путовао...
 • Покемони (1997)

  image
  Ten-year-old Ash aspires to be the greatest Pokémon (pocket monster) trainer in the world. To do this, he enlists the help of many friends, and his own Pokémon,...
 • Млади мутанти нинџа корњаче (2012)

  image
  У америчкој иначици серијала гласове Ниња корњачама дали су Сеан Астин (познат по својим улогама хобита Сама у трилогији 'Господар прстенова' те Спиелберговом хит...
 • Zorro: The Chronicles (2015)

  image
  Серија представља тинејџера Дон Дијега, који се суочава са највеќим животним изазовом бореќи се за правду против бројних безобзирних тирана! Тако се раѓа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.