Дугометражна комедија "Пекар и лепотица" приказује романсу измеѓу двоје људи из различитих светова. Данијел (Виктор Расук) је скроман пекар који живи са родитељима и ради у њиховој породичној пекари. Ноа је манекенка и богата наследница.

Се прикажува на каналите:

FOX Life  

Следна епизода:

петок
02:30
Пекарот и убавицата 1, Еп. 1
петок
05:15
Пекарот и убавицата 1, Еп. 1
3.12.22
02:30
Пекарот и убавицата 1, Еп. 2
3.12.22
05:15
Пекарот и убавицата 1, Еп. 2
6.12.22
02:30
Пекарот и убавицата 1, Еп. 3
6.12.22
05:15
Пекарот и убавицата 1, Еп. 3
7.12.22
02:30
Пекарот и убавицата 1, Еп. 4
7.12.22
05:15
Пекарот и убавицата 1, Еп. 4
8.12.22
02:30
Пекарот и убавицата 1, Еп. 5
8.12.22
05:15
Пекарот и убавицата 1, Еп. 5
9.12.22
02:30
Пекарот и убавицата 1, Еп. 6
9.12.22
05:15
Пекарот и убавицата 1, Еп. 6
10.12.22
02:30
Пекарот и убавицата 1, Еп. 7
10.12.22
05:15
Пекарот и убавицата 1, Еп. 7
13.12.22
02:30
Пекарот и убавицата 1, Еп. 8
13.12.22
05:15
Пекарот и убавицата 1, Еп. 8
14.12.22
02:30
Пекарот и убавицата 1, Еп. 9
14.12.22
05:15
Пекарот и убавицата 1, Еп. 9
ПРЕПОРАКИ
 • Нешвил (2012)

  image
  Во Нешвил, главниот град на кантри-музиката, музичарите и пишувачите на текстови се во самото срце на вителот на сопствените амбиции. Некои ги води креативноста и...
 • Современо семејство (2009)

  image
  Џеј има возрасни деца, внуци и прекрасна млада жена која и самата има малолетен син; сите заедно мораат да ги премостат генерациските, културните и општествените...
 • Два и по мушкарца (2003)

  image
  Цхарлие (Цхарлие Схеен) и Алан Харпер (Јон Црyер) су два брата који се, унаточ томе што су потпуне супротности, ипак на крају добро слажу. Мало је тога што им је...
 • Вовед во анатомија (2005)

  image
  'Увод' је други најгледанији програм у Америци, одмах иза овогодишњег Супербоwла који је био најгледаније финале америчког ногомета посљедњег десетљеќа. Серија је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.