Документарна серија на ХБО што ја истражува организацијата “Нексијам“ која била под опсада, со обвиненија како трговија со бело робје и рекетирање против нивните највисоки членови и особено кон основачот Кит Раниер.
Документарна серија на ХБО што ја истражува организацијата “Нексијам“, од режисерите Џехан Нуџаим и Карим Амер, номинирани за “Оскар“ и добитници на “Еми“. Серијата следи разни луѓе што ѝ се придружиле на групата за самоподобрување “Нексијам“. Организацијата била под опсада, со обвиненија како трговија со бело робје и рекетирање против нивните највисоки членови и особено кон основачот Кит Раниер. Серијата прикажува длабок, суптилен поглед на искуствата на членовите, со акцент на нивниот универзален копнеж по самоподобрување. Интересот на Џехан Нуџаим за овој предмет почнал во 2010 г. кога таа учествувала во воведната работилница “Програма за успех” на “Нексијам“. Таа носи просветлувачка перспектива за медиумскиот спектакл што ја опкружува оваа поларизирана заедница додека се соочува со федерална истрага.

Беше на каналите:

HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Закаснела правда (2017)

  image
  Емисија "Неријешени случајеви" прати детективе и чланове обитељи који су захваљујуќи преданости поновно отворили случајеве који су годинама стајали у ладицама и...
 • На месту злочина са Машаном Лекиќем (2016)

  image
  Аутор познатог серијала "Досије" Машан Лекиќ, доноси нам још један новитет из документарног приказа највеќих злочина и криминалних активности са ових простора. За...
 • Auf Streife - Berlin (2016)

  image
 • On the Case with Paula Zahn (2009)

  image
  Emmy Award-winning Journalist Paula Zahn steps out of the studio and into the field to unravel criminal investigations, tracking the drama of each story featuring...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.