„Знам дека ова е вистина“ е семејна сага која ги следи паралелните животи на идентичните близнаци кои ги игра Мајк Руфало, во една епска приказна за предавство, жртвување и проштевање, а која се одвива во текот на 20 век во Америка.
Заснована врз бестселерот од 1998 г. од Воли Лемб, а адаптирана и режирана од Дерек Чанфранс, „Знам дека ова е вистина“ е шестделна лимитирана драмска серија во која Марк Руфало ги игра идентичните близнаци Доминик и Томас Бардси во семејната сага која ги следи нивните паралелни животи во епската приказна за предавство, жртвување и проштевање, а која се одвива во текот на 20 век во Америка. Серијата ги прикажува Доминик и Томас во различни стадиуми на нивните животи, почнувајќи од сегашноста кога двајцата браќа се средовечни, и пренесувајќи нè во нивното детството преку сеќавањата на Доминик.

Беше на каналите:

HBO3  HBO  HBO2  

ПРЕПОРАКИ
 • Тајните на младите благороднички (2010)

  среда
  image
  Радња је смештена у доба Ане Карењине, у 1877. годину када је руска империја била у рату са Турском. У центру збивања налазе се ученице плаве крви, надалеко...
 • Мелек (2019)

  среда
  image
  Прича о двије обитељи Карадаг и Ширхан које су блиске стољеќима и до чијег је раздора дошло када се кќи обитељи Карадаг супротставила наредби патријарха у којем...
 • БРУСКО (2013)

  среда
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Обале Чесапика (2016)

  среда
  image
  Abby O'Brien Winters returns to Chesapeake Shores when she receives a panicked phone call from her younger sister Jess, who has renovated the charming Inn at...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.