poster

Madiba

Madiba (2017)

Режисер: Kevin Hooks

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.5/10

A landmark six-part miniseries on the life of Nelson Mandela.

ПРЕПОРАКИ
 • Власик (2015)

  четврток
  image
  Серија обухвата период од касних двадесетих до педесетих година прошлог века и верно приказује Власиково несебично и предано служење Стаљину, током ког полако али...
 • Духовите од Енфилд (2015)

  четврток
  image
  Лондон, Англија, 1977 г.: полтергеист опседнува семеен дом и тоа ги принудува домаќините да побараат помош од Морис Грос, медиум-истражувач. Нему му се придружува...
 • Ова е наш град (2022)

  четврток
  image
  Новинар „Балтиморе Суна“, Фентон, истражује полицијску управу Балтимореа – точније, Радну скупину за праќење оружја, одјел пун корупције и порока. Према књизи...
 • Добри доктор (2017)

  четврток
  image
  Серија 'Гоод Доцтор' америчка је медицинска драма чија се радња темељи на истоименој награѓиваној јужнокорејској серији. Главни лик је млади кирург Схаун Мурпхy,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.