Пие XIII е во кома. Воиело успева да направи умерениот и софистициран англиски аристократ Сер Џон Бренокс да биде избран за папскиот престол, преземајќи го името Јован Павле III.
Новиот папа изгледа совршено, но ги крие своите слабости и тајни. Тој веднаш сфаќа дека ќе биде тешко да се заземе местото на неговиот харизматичен претходник. Додека се наоѓа во Ватикан, Воиело се обидува да управува со црквата, која ја тресат скандали, па горните ешалони се во ризик засекогаш да бидат отстранети, а постојат и надворешни закани. Излегува дека Софија и Естер се многу поинакви одошто изгледаат, а кардиналот Гутиереш продолжува да се бори со своите контрадикции.
Потоа, еден дел од верниците почнуваат да го идолизираат Пие XIII, кој почнува да испраќа чудни пораки од својот болнички кревет.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Љубав у оковима (2019)

  среда
  image
  Katerina Verbitskaya was raised as a noble lady with her godmother Anna Chervinskaya but for the whole world she was only the property of Peter Chervinsky. She...
 • Подјела (2018)

  среда
  image
  Хана, Нина и Роуз су сестре и све три раде као адвокаткиње у породичној фирми. Меѓутим Хани није дозвољено унапреѓење и Хана одмах прелази у супарничку фирму. Док...
 • Виолетта (2012)

  среда
  image
  Тинејџерица Виолетта Цастилло (Мартина Стоессел) није свјесна свог великог пјевачког талента, наслијеѓеног од мајке Марие, познате пјевачице погинуле у...
 • Рањено срце (2006)

  среда
  image
  Стаматакис и Левентогианни су обитељи које стољеќима уназад живе за дан када ќе се осветити једна другој. Када измеѓу обитељи кључа мржња и када је једини циљ...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.