Приказната се врти околу една девојка по име Азра која студира во странство во Америка за да биде професионална готвачка како нејзиниот татко. Во авионот го пречекала Ценк, внукот на Ферида Селен и по грешка му ја зела торбата наместо нејзината на аеродромот. Ценк, кој беше протеран од неговиот универзитет во Америка и се бореше да ја избере својата судбина, ќе стане сведок на огромниот пресврт во животот на Азра кога нејзиниот татко почина во пожарна несреќа, оставајќи ги неа и неговиот аутистичен син со неговата алчна сопруга.

Беше на каналите:

TRT Turk  TRT 1  Sitel  

ПРЕПОРАКИ
 • Мелек (2019)

  понеделник
  image
  Прича о двије обитељи Карадаг и Ширхан које су блиске стољеќима и до чијег је раздора дошло када се кќи обитељи Карадаг супротставила наредби патријарха у којем...
 • Slatka tajna (2007)

  понеделник
  image
  Росита Амадо покушава да пронаѓе праву љубав и испуњење. Дубоко у срцу Мексика, у маленом селу Xоцхилцацахуател, далеко од свих чари модерног света, скромним...
 • Anwälte der Toten (1999)

  понеделник
  image
 • Полдарк (2015)

  понеделник
  image
  Године 1783. Росс Полдарк (Аидан Турнер) враќа се својим рудницима у Цорнwаллу након што је три године провео у војсци, у коју је ступио како би избјегао оптужбе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.