Кога руската принцеза Лина Гриски, студентка на париското балетско училиште, случајно од 1905 г. патува низ времето до сегашноста, таа мора брзо да се прилагоди ако сака да ја скрие својата тајна од опасните временски собирачи.
„Најди ме во Париз“ се фокусира на Лина Гриски, млада танчерка (и принцеза) на која ѝ е судено да стане следната млада ѕвезда во балетскиот свет во 1905 година. Кога нејзиното момче Хенри ѝ дава едно старо семејно синџирче, тоа менува сѐ. Тој не е свесен дека тоа ќе ја испрати Лина во дваесет и првиот век. Додека Хенри се обидува да ја врати Лина дома, таа се обидува да се прилагоди во новиот свет, па дури почнува и да ужива во модата, музиката и во новите стилови на танц. Таа создава нови пријатели, помеѓу кои е и нејзиниот згоден партнер за танц, Макс. Лина не знае дека Хенри се обидува да ја врати дома. Но, не ја бара само тој. Тројца одметници, познати како „временски собирачи“, исто така ја бараат.

Се прикажува на каналите:

RTL Kockica  

Беше на каналите:

ZDF  KiKA  HBO3  HBO2  

Следна епизода:

денес
11:26
Најди ме во Париз 3, Еп. 10
денес
16:04
Најди ме во Париз 3, Еп. 11
Утре
11:26
Најди ме во Париз 3, Еп. 11
Утре
16:04
Најди ме во Париз 3, Еп. 12
четврток
11:26
Најди ме во Париз 3, Еп. 12
четврток
16:04
Најди ме во Париз 3, Еп. 13
петок
11:26
Најди ме во Париз 3, Еп. 13
петок
16:04
Најди ме во Париз 3, Еп. 14
сабота
10:58
Најди ме во Париз 3, Еп. 14
сабота
16:04
Најди ме во Париз 3, Еп. 15
3.7.22
11:19
Најди ме во Париз 3, Еп. 15
3.7.22
15:34
Најди ме во Париз 3, Еп. 16
4.7.22
10:50
Најди ме во Париз 3, Еп. 16
4.7.22
15:55
Најди ме во Париз 3, Еп. 17
ПРЕПОРАКИ
 • Современо семејство (2009)

  понеделник
  image
  Џеј има возрасни деца, внуци и прекрасна млада жена која и самата има малолетен син; сите заедно мораат да ги премостат генерациските, културните и општествените...
 • Добрата вештерка (2015)

  понеделник
  image
  Цассандра "Цассие" Нигхтингале је власница дуќана Звоно, књига и свијеќа, а уједно води и малено прихватилиште. Она је врло видовита и интуитивна, а магију раби...
 • Уврнуто! (2021)

  понеделник
  image
  Milo is a manager of a comic book store whose microcosm is disrupted when his boss hires the loud and boisterous Ruby. Despite their differences, the two form an...
 • Ај не замарај (2016)

  понеделник
  image
  Серијал што комично го прикажува заедничкиот живот на три парови: еден млад човек, кој штотуку го започнува животот под ист покрив, средовечен човек, кој е во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.