Во раните 1990-ти, во Бостон, обвинителот Декурси Ворд оформува чуден сојуз со корумпираниот ветеран на ФБИ Џеки Рор. Тие заедно работат на случај што го менува целокупниот кривично-правен систем во градот.
Дејствието се одвива во Бостон, во раните 1990-ти кога градот бил преполн со насилни криминалци поради корупцијата и расизмот во локалната Полиција, но одеднаш сето тоа се сменило. Драмата претставува измислена приказна за таканареченото „бостонско чудо“ и дејствието ни прикажува еден обвинител кој е Афроамериканец, Декурси Ворд (Алдис Хоџ) кој доаѓа од Бруклин и се залага за промена, здружувајќи се со корумпираниот ветеран на ФБИ Џеки Рор (Кевин Бејкон) кој е заинтересиран за одржување на статус кво. Тие заедно се справуваат со едни ограбувачи, случај што на крајот го вклучува целокупниот кривично-правен систем на Бостон.

Беше на каналите:

Stinet  HBO3  HBO2  Cinemax 2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Baghdad Central (2020)

  петок
  image
  Following the fall of Saddam Hussein, former police inspector Muhsin al-Khafaji has lost virtually everything. He searches for one of the few things remaining in...
 • Сенки над Балканот (2017)

  петок
  image
  Радња прве сезоне серије Сенке над Балканом смештена је у бурни период краја двадесетих година прошлог века који се завршио увоѓењем Шестојануарске диктатуре....
 • Убиство (2007)

  петок
  image
  Иза поспаног живота крију се мрачне тајне, скандали и силе зла. На почетку серије упознајемо главну инспекторку одсека за убиства, која ту дужност обавља последњи...
 • Мистериите на Мердок (2008)

  петок
  image
  Кон крајот на 1890-тите, полицискиот инспектор Вилијам Мардок зазема нов, понаучен пристап кон решавање на злосторства. Помогнат од судија, д-р Јулија Огден и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.