Двајца мажи и десетици неверојатни ликови: Мет Лукас и Дејвид Валијамс, издавачите и ѕвездите на една од најголемите меѓународни телевизиски комедии, ја освојуваат Америка со серијата „Мала Британија“ на „Ејџ-Би-О“.
Мет Лукас и Дејвид Валијамс, кои се прославија во Обединетото Кралство и во Австралија со нивната хит-комедија на „Би-БИ-Си“ – „Мала Британија“, својот уникатен бренд на комедија и ликови го пренесуваат во„Ејџ-Би-О“, во комедија од шест дела, што исто така го носи насловот „Мала Британија“. Серијата на „Ејџ-Би-О“ е снимена во САД и ги прикажува вообичаените ликови на Лукас и Валијамс од нивното оригинално шоу во Велика Британија, но и нови ликови, создадени исклучиво за оваа серија. Дополнително, „Мала Британија“ ќе содржи и гостувања на добро познати славни личности, меѓу кои се и Роузи О'Донел, Вивица А. Фокс, Хери Леникс и Стинг.

Беше на каналите:

HBO2  HBO3  

ПРЕПОРАКИ
 • Јужњачко срце (2011)

  денес
  image
  Њујорчанка и новопечена лекарка Зои Харт прихвати понуду незнаца др Харлија Вилкса да ради у његовој ординацији у Блубелу у Алабами. Кад стигне тамо, она сазна да...
 • Бубалици (2007)

  денес
  image
  Ленард и Шелдон се цимери и брилијантни физичари. Тие се беспрекорни умови кои знаат како функционира вселената. Но, ова знаење не им помага во комуникацијата со...
 • Смрт во рајот (2011)

  денес
  image
  „Смрт у рају“ прати британског полицајца који на свој осебујан начин разоткрива мистериозна убојства на Карибима. Радња се одвија око лика строгога британског...
 • Шоуто на Eлен (2003)

  денес
  image
  Славни талк схоw популарне америчке водитељице и комичарке Еллен ДеГенерес долази у хрватски етер - свакога дана у вечерњем термину гледатељи канала РТЛ Ливинг...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.