Животот на лутите птици не им е лесен на Островот на Прасињата. Ред и неговите бестрашни пријатели, Чак, Матилда, Бомб, Блуз и Теренс, мора да се здружат за да си ги заштитат јајцата и својата иднина од злобните прасиња!
Животот на лутите птици не им е лесен на Островот на Прасињата. Ред и неговите бестрашни пријатели, Чак, Матилда, Бомб, Блуз и Теренс, мора да се здружат за да си ги заштитат јајцата и својата иднина од злобните прасиња! Овој филм ги оживува ликовите и авантурите од една од најпознатите игри во историјата, сега преку кратки епизоди во кои може да ужива целото семејство.

Се прикажува на каналите:

RTL Kockica  

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  Hayatovci  Pikaboo  ATV  FTV  SUPER RTL  

Следна епизода:

денес
10:20
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 53
денес
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 53 ®
Утре
10:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 54
Утре
17:35
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 54 ®
понеделник
10:45
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 55
понеделник
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 55 ®
вторник
10:45
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 56
вторник
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 56 ®
среда
10:45
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 57
среда
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 57 ®
3.2.22
10:45
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 58
3.2.22
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 58 ®
4.2.22
10:45
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 59
4.2.22
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 59 ®
5.2.22
10:05
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 1
5.2.22
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 1 ®
6.2.22
10:30
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 2
6.2.22
17:35
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 2 ®
7.2.22
10:50
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 3
7.2.22
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 3 ®
8.2.22
10:50
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 4
8.2.22
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 4
9.2.22
10:50
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 5
9.2.22
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 5
10.2.22
10:50
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 6
10.2.22
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 6
11.2.22
10:50
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 7
11.2.22
17:40
Angry Birds Series Compilation 1, Еп. 7
ПРЕПОРАКИ
 • Шоуто на Том и Џери (2014)

  петок
  image
  Противниците мачка и глувче се враќаат со своите стари будалаштини. Следете ги Том и Џери додека истражуваат фантастични нови места, вклучувајќи ја колибата на...
 • Wabbit (2015)

  петок
  image
  Пратите зеца Wаббита у својим пустоловинама!
 • Погоди колико те волим (2012)

  петок
  image
  Књига на основу које је ова чаробна серија израѓена, продата је широм света у 32 милиона примерака. У центру приче се налази породица зечева, и оно што је на...
 • Освалдо (2017)

  петок
  image
  Пратите луде авантуре Освалда, наивног и сањивог дванаестогодишњег пингвина, који има невероватну способност да од најобичнијих ситуација направи велике авантуре.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.