Градот Бикон Хајтс изгледа совршено, почнувајќи од неговиот современ колеџ па сè до неговите успешни жители, но ништо не е така како што изгледа. После првото убиство во градот, станува јасно дека секој перфекционист крие тајна.
Градот Бикон Хајтс изгледа совршено, почнувајќи од неговиот современ колеџ па сè до неговите успешни жители, но ништо не е така како што изгледа. Кога напорната околина ги турка жителите до точката на кршење, некој не издржува и се случува убиство. Додека работат заедно за да го решат убиството, наскоро станува јасно дека зад секој перфекционист се крие тајна и лага, како и потребното алиби.

Се прикажува на каналите:

HBO3  

Беше на каналите:

Telma  HBO2  HBO  

Следна епизода:

вторник
13:05
Слатки мали лажливки: Перфекционисти 1, Еп. 2
2.10.21
12:40
Слатки мали лажливки: Перфекционисти 1, Еп. 3
5.10.21
14:20
Слатки мали лажливки: Перфекционисти 1, Еп. 3
ПРЕПОРАКИ
 • Истрага на место на злосторството: Компјутерски криминал (2015)

  денес
  image
  Најновија серија из франшизе 'ЦСИ' долази од творца и продуцената серије 'ЦСИ: Екипа за очевид', а темељи се на стварним искуствима водеќе америчке цyбер...
 • Худсон и Реx (2019)

  денес
  image
  HUDSON and REX is an action-packed one-hour police procedural drama focused on the partnership between detective Charlie Hudson and his partner Rex, an...
 • Ред и закон: Злочиначке намере (2001)

  денес
  image
  Закон и ред: Цриминал Интент из радионице добитника Еммyја Дицка Wолфа чини помак од традиционалнога формата уводеќи гледатеље у умове криминалаца док Одред за...
 • Одељење за убиства: Сати пре убиства (2017)

  денес
  image
  За детективе, кључ за решавање најтежих убистава крије се у последња 24 часа живота жртве. "Одељење за убиства: Сати пре убиства" је истинита криминалистичка...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.