Ценет била напуштена како бебе и храбро се борела низ животот, очајна за мајчинската љубов што не ја добила. Воспитана од нејзината баба, Ценет има малку во животот освен нејзината најдобра пријателка. Сепак, несреќа ги разделува и таа исчезнува од нејзиниот живот. Години подоцна, и покрај лошото потекло, Ценет работела напорно за да стане врвен студент на часот по архитектура. По нивното дипломирање, мајката на нејзината соученичка Мелиса и нуди работа од соништата во нејзината успешна фирма. Таму таа го запознава Селим и, како што се привлекуваат едни кон други, тој почнува да се сеќава на Ценет - како пријател од детството што тој одамна го заборавил. Нивната врска не ја поддржѕва мајката на Мелиса, која планира нејзината ќерка да се омажи за Селим. Кога ќе открие роден знак на вратот на Ценет, идентичен со оној на бебето што го напушти пред повеќе од 20 години, таа почнува да верува дека изгледот на Ценет не е случајност - и реагира не со мајчинска наклонетост, туку со план да се ослободи од неа.

Беше на каналите:

TV Klan  OBN  Sitel  ATV Avrupa  Klan Plus  

ПРЕПОРАКИ
 • Милијарди (2016)

  image
  Комплексна драма о улози политике у свету њујоршких високих финансија. Изванредни магнат хеџ фондова, Боби Екс Екселрод, и дрски државни тужилац, Чак Роудс,...
 • Македонски театарски претстави

  image
  Прикажуавње на македонски театарски претстави, уметност која во Македонија има длабоки корени и голема богата продукција. Тука може да ги погледнете сите снимени...
 • Mercado Central (2019)

  image
  The life of a neighborhood market in Madrid about to be turned into a shopping mall and its struggle to prevent it.
 • Hotel Heidelberg (2016)

  image
  Hotel Heidelberg is a pre-evening broadcast.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.