Секоја петочна вечер, браќата Адам и Џони се враќаат во домот на своите родители на вечера. За нив, овој настан е неопходно маткање, неопходно е бидејќи добиваат храна, а маткање е бидејќи мора да ја минат вечерта со мама и тато.
За семејството Гудман, петочната вечера е слична на неделниот ручек, само два дена порано и со едно јадење плус. За Адам и брат му Џони, овој настан е неопходно маткање, неопходно е бидејќи добиваат храна, а маткање е бидејќи мора да ја минат вечерта со мама и тато. Во вториот серијал, Адам оди на состанок со девојка која мириса како мама, Џони почнува да излегува со многу постара жена, мама е присилена да излезе од куќата поради еден глушец, тато почнува да суши риба во шкафчето на долниот кат, соседот Џим прави роденденска торта за своето куче Вилсон, баба има ново момче, кое никој не го сака, а ја запознаваме и мајката на тато, т.е. „ужасната баба“.

Се прикажува на каналите:

BBC First  

Беше на каналите:

HBO2  

Следна епизода:

денес
06:00
Петочна вечера 1, Еп. 2
Утре
06:00
Петочна вечера 1, Еп. 3
Утре
12:00
Петочна вечера 1, Еп. 2
Утре
12:20
Петочна вечера 1, Еп. 3
Утре
04:45
Петочна вечера 1, Еп. 3
четврток
06:00
Петочна вечера 1, Еп. 4
четврток
11:55
Петочна вечера 1, Еп. 4
четврток
12:20
Петочна вечера 1, Еп. 5
петок
06:00
Петочна вечера 1, Еп. 5
петок
12:10
Петочна вечера 1, Еп. 6
сабота
02:15
Петочна вечера 1, Еп. 5
сабота
06:00
Петочна вечера 1, Еп. 2
сабота
06:20
Петочна вечера 1, Еп. 3
сабота
15:45
Петочна вечера 1, Еп. 2
3.7.22
06:00
Петочна вечера 1, Еп. 3
3.7.22
12:45
Петочна вечера 1, Еп. 3
3.7.22
13:10
Петочна вечера 1, Еп. 4
3.7.22
20:35
Петочна вечера 1, Еп. 3
4.7.22
04:00
Петочна вечера 1, Еп. 3
4.7.22
06:00
Петочна вечера 1, Еп. 6
4.7.22
12:10
Петочна вечера 2, Еп. 1
29.7.22
06:00
Петочна вечера 2, Еп. 1
29.7.22
12:10
Петочна вечера 2, Еп. 1
ПРЕПОРАКИ
 • Современо семејство (2009)

  понеделник
  image
  Џеј има возрасни деца, внуци и прекрасна млада жена која и самата има малолетен син; сите заедно мораат да ги премостат генерациските, културните и општествените...
 • Добрата вештерка (2015)

  понеделник
  image
  Цассандра "Цассие" Нигхтингале је власница дуќана Звоно, књига и свијеќа, а уједно води и малено прихватилиште. Она је врло видовита и интуитивна, а магију раби...
 • Уврнуто! (2021)

  понеделник
  image
  Milo is a manager of a comic book store whose microcosm is disrupted when his boss hires the loud and boisterous Ruby. Despite their differences, the two form an...
 • Ај не замарај (2016)

  понеделник
  image
  Серијал што комично го прикажува заедничкиот живот на три парови: еден млад човек, кој штотуку го започнува животот под ист покрив, средовечен човек, кој е во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.