Многу интересен и смешен цртан филм за двајца пријатели, за енергичниот, весел и ентузијастички расположен зајак по име Моланг, како и за срамеживото, повлечено и чувствително пиле по име Пиу-Пиу. Го гледаме нивното секојдневие, додека тие се фаќаат во костец со разни животни ситуации, од вообичаени, како што е возење со автомобил, до егзотични како јавање на камали, а сето тоа со многу радост и смеа.

Се прикажува на каналите:

Pikaboo  RTL Kockica  

Беше на каналите:

KiKA  

Следна епизода:

денес
03:49
Моланг 2, Еп. 42
Утре
06:35
Моланг 1, Еп. 10
Утре
06:40
Моланг 1, Еп. 11
Утре
06:45
Моланг 1, Еп. 12
Утре
06:48
Моланг 2, Еп. 43
Утре
10:15
Моланг 2, Еп. 43
Утре
14:00
Моланг 1, Еп. 10
Утре
14:05
Моланг 1, Еп. 11
Утре
14:10
Моланг 1, Еп. 12
Утре
15:48
Моланг 2, Еп. 43
Утре
22:19
Моланг 2, Еп. 43
Утре
03:52
Моланг 2, Еп. 43
вторник
06:35
Моланг 1, Еп. 13
вторник
06:40
Моланг 1, Еп. 14
вторник
06:45
Моланг 1, Еп. 15
вторник
14:00
Моланг 1, Еп. 13
вторник
14:05
Моланг 1, Еп. 14
вторник
14:10
Моланг 1, Еп. 15
среда
06:35
Моланг 1, Еп. 16
среда
06:40
Моланг 1, Еп. 17
среда
06:45
Моланг 1, Еп. 18
среда
14:00
Моланг 1, Еп. 16
среда
14:05
Моланг 1, Еп. 17
среда
14:10
Моланг 1, Еп. 18
четврток
06:35
Моланг 1, Еп. 19
четврток
06:40
Моланг 1, Еп. 20
четврток
06:45
Моланг 1, Еп. 21
четврток
14:00
Моланг 1, Еп. 19
четврток
14:05
Моланг 1, Еп. 20
четврток
14:10
Моланг 1, Еп. 21
петок
06:35
Моланг 1, Еп. 22
петок
06:40
Моланг 1, Еп. 23
петок
06:45
Моланг 1, Еп. 24
петок
14:00
Моланг 1, Еп. 22
петок
14:05
Моланг 1, Еп. 23
петок
14:10
Моланг 1, Еп. 24
4.2.23
06:35
Моланг 1, Еп. 25
4.2.23
06:40
Моланг 1, Еп. 26
4.2.23
06:45
Моланг 1, Еп. 27
4.2.23
14:45
Моланг 1, Еп. 25
4.2.23
14:50
Моланг 1, Еп. 26
4.2.23
14:55
Моланг 1, Еп. 27
5.2.23
06:35
Моланг 1, Еп. 28
5.2.23
06:40
Моланг 1, Еп. 29
5.2.23
06:45
Моланг 1, Еп. 30
5.2.23
14:20
Моланг 1, Еп. 28
5.2.23
14:25
Моланг 1, Еп. 29
5.2.23
14:30
Моланг 1, Еп. 30
ПРЕПОРАКИ
 • Радознали Џорџ (2006)

  image
  Штааааааа? Мајмун неваљалац? Али немојте одмах да помишљате на најгоре! Џорџ, поред тога што сјајно забавља све чланове своје породице, има и много корисних...
 • Гарфилд (2008)

  image
  Во секоја епизода, палавиот Гарфилд и неговиот најдобар пријател кучето Оди ќе му направат низа проблеми на нивниот несмасен сопственик Џон Арбукле. Сопственикот...
 • Магичниот летен камп (2018)

  image
  Најдобрите пријатели Оскар и Ешка мораат да ја соберат сета сила за да се справат со мистериите и чудата на магичниот камп. Магичниот летен камп е најдобрата...
 • Титани тинејџери, одиме! (2013)

  image
  Мали Титани Напред на комичан начин добијају увид у животе суперхероја. Глеаоци ќе коначно имати прилику да виде како живе суперхероји тинејџери. Мали Титани:...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.