Дијана Бишоп, историчар и вештерка, доаѓа до магичниот ракопис Ашмол 782 и мора да ги реши неговите мистерии. Понудена ѝ е помош од енигматичниот Метју Клермонт, но тој е вампир, а вештерките никогаш не треба да им веруваат на вампири...
Заснована на најдобро продаваната серија книги од Дебра Харкнес, „Откритие на вештерките“ е современа љубовна приказна поставена врз основа на академскиот живот во Оксфорд, но во свет каде што мал број вештерки, вампири и демони живеат и работат незабележани меѓу луѓето, криејќи се постојано. Тереза Палмер е во главна улога како брилијантен академик и историчар Дијана Бишоп, нерешителна вештерка која го отфрла наследството. Откритието на еден ракопис во библиотеката „Бодлеан“ на Оксфорд ја остава сред опасна мистерија – и на патот на енигматичниот генетичар Метју Клермонт (Метју Гуд), кој исто така има темна семејна тајна: тој е вампир. Како што Дијана и Метју се впуштаат во патување за да ги разберат тајните на древниот манускрипт и како што се развива нивната врска, настаните се закануваат да го откријат кревкиот мир кој долго постоел меѓу вештерките, вампирите, демоните и луѓето.

Се прикажува на каналите:

HBO2  FOX Life  

Беше на каналите:

HBO3  HBO  

Следна епизода:

Утре
11:45
Откритие на вештерките 2, Еп. 1
понеделник
11:45
Откритие на вештерките 2, Еп. 2
вторник
11:40
Откритие на вештерките 2, Еп. 3
30.6.21
11:40
Откритие на вештерките 2, Еп. 4
1.7.21
11:45
Откритие на вештерките 2, Еп. 5
2.7.21
11:45
Откритие на вештерките 2, Еп. 6
3.7.21
17:05
Откритие на вештерките 1, Еп. 1
4.7.21
17:05
Откритие на вештерките 1, Еп. 2
5.7.21
11:45
Откритие на вештерките 2, Еп. 7
6.7.21
11:45
Откритие на вештерките 2, Еп. 8
10.7.21
17:05
Откритие на вештерките 1, Еп. 3
11.7.21
17:05
Откритие на вештерките 1, Еп. 4
17.7.21
17:05
Откритие на вештерките 1, Еп. 5
18.7.21
17:05
Откритие на вештерките 1, Еп. 6
24.7.21
17:05
Откритие на вештерките 1, Еп. 7
25.7.21
17:05
Откритие на вештерките 1, Еп. 8
ПРЕПОРАКИ
 • 1001 Nok (2006)

  денес
  image
  Шехерезада је талентован архитекта, запослена у великој граѓевинској компанији чији су власници Керим и Онур. Обојица су успешни и познати бизнисмени али Онур,...
 • Вовед во анатомија (2005)

  денес
  image
  'Увод' је други најгледанији програм у Америци, одмах иза овогодишњег Супербоwла који је био најгледаније финале америчког ногомета посљедњег десетљеќа. Серија је...
 • Мој дом моја судбина (2019)

  денес
  image
  Zeynep and Mehdi the legend of the difficult love Both who have suffered a lot from their childhood, face a difficult vital struggle and their lives are full of...
 • Деграси: Следеќа генерација (2001)

  денес
  image
  Деграсси: Тхе Неxт Генератион канадска је тинејџерска серија смјештена у свијет који су осмислили Линда Сцхуyлер и Кит Хоод 1979. године. То је четврта серија у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.