Шпионскиот трилер Кондор го следи младиот аналитичар на ЦИА Џо Тарнер (Макс Ајронс) чиј идеализам е на тест кога влегува во ЦИА со надеж за промени, но наоѓа ужасен, а сепак брилијантен план што ги загрозува животите на милиони.
Според книгата “Шест дена на Кондорот” од Џејмс Грејди и филмската адаптација од 1975-та “Три дена на Кондорот”, серијата „Кондор“ го следи аналитичарот на ЦИА Џо Тарнер (Макс Ајронс) кој открива план што загрозува животи на милиони. Џо отсекогаш бил во конфликт околу неговата работа во ЦИА. Но кога вработените во неговиот уред завршуваат мртви заради нешто што тој го открил, оставајќи го Џо како единствениот преживеан и принудувајќи го да оди во бегство, теоретските двоумења што ги чувал отсекогаш во себе стануваат вистинити морални дилеми. Под смртоносен притисок, Џо ќе биде принуден да редефинира кој е и за што е способен за да открие кој стои зад длабоката конспирација и да ги спречи пред да ја остварат смртоносната цел што е закана за животите на милиони.

Се прикажува на каналите:

STAR  

Беше на каналите:

Stinet  Pickbox TV MK  HBO3  HBO  

Следна епизода:

сабота
09:20
Кондор 2, Еп. 1
недела
03:05
Кондор 2, Еп. 2
недела
03:45
Кондор 2, Еп. 3
8.10.23
08:30
Кондор 2, Еп. 2
8.10.23
09:20
Кондор 2, Еп. 3
9.10.23
03:50
Кондор 2, Еп. 4
14.10.23
09:20
Кондор 2, Еп. 4
15.10.23
03:45
Кондор 2, Еп. 5
15.10.23
09:20
Кондор 2, Еп. 5
16.10.23
03:45
Кондор 2, Еп. 6
21.10.23
09:20
Кондор 2, Еп. 6
22.10.23
03:45
Кондор 2, Еп. 7
22.10.23
09:20
Кондор 2, Еп. 7
23.10.23
04:35
Кондор 2, Еп. 8
28.10.23
09:20
Кондор 2, Еп. 8
29.10.23
03:45
Кондор 2, Еп. 9
29.10.23
09:20
Кондор 2, Еп. 9
30.10.23
05:15
Кондор 2, Еп. 10
ПРЕПОРАКИ
 • Њемачка 86 (2018)

  image
  Година је 1986. и њихов се свијет распада. Серија Деутсцхланд 86, аутора Анне Wингер и Јöрга Wингера, наставља причу о Мартину Рауцху, његовој тети Ленори и...
 • Итна служба: Тексас (2020)

  image
  Полицајац из Њујорка сели се са сином у Остин у Тексасу, где спасава животе покушавајуќи да реши сопствене проблеме.
 • Вршилац дужности (2016)

  image
  Обитељска драма замотана у теорију завјере о обичном човјеку који се наѓе у необичној ситуацији. Том Киркман (Киефер Сутхерланд) је нискорангирани члан америчке...
 • Два живота (2021)

  image
  Julia is a woman who currently lives a life that her mother and her future husband have planned for her. When she is about to get married, she discovers a great...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.