poster

Заробљени

Ófærð (2015)

драма, криминалистички, трилер, мистерија | Исланд, Данска, Финска, Шведска, Норвешка, Германија, Франција, Обединетото Кралство

Оценка на корисникот: 9/10
(181 глас)

На фјорду, изван малог исландског града, пронаѓено је осакаќено тело. Истовремено, због јаке меќаве затворени су сви путеви ка граду. Будуќи да форензичари из Рејкјавика не могу да доѓу због снега, све је на локалном полицијском шефу Андрију Олафсону и двојици његових људи. Морају да истраже убиство.

Се прикажува на каналите:

ZDF  

Беше на каналите:

CineStar TV2  CineStar Prem. 2  CineStar Prem. 1  

Следна епизода:

среда
00:15
Zarobljeni, Еп. 5
ПРЕПОРАКИ
 • Мјесто злочина (1970)

  image
  A German language television series that has been running continuously since 1970, which makes it the longest-running German TV drama. Every episode features...
 • На должност (2012)

  image
  Детективот Стив Арно е преместен во антикорупциската единица по еден инцидент со престрелка за време на антитерористичка операција. Заедно со детективката Кејт...
 • Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
 • Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас (2000)

  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.