Во хрватска комедија “На граница” се запознавме со Петра, млада девојка која доаѓа во едно село кај својата баба и сака да го преземе бизнисот со шверц. Но ќе успее ли во тоа Петра или треба уште многу фурни леб да изеде? Ја привлекуваат и Крешо, кој е дел од шверцерската банда, но и Марко полицаецот, кој ќе биде ставен на тест – да ја разоткрие Петра и шверцот со тутун или да молчи затоа што е вљубен во неа.
Бабата на Петра е Зорка, која сака да ја научи внуката на големите тајни од валканиот бизнис.
Андрија е маж на Мира и зет на Зорка, има три ќерки и само прави глупости со кои го загрозува бизнисот кој сега е ставен на пауза. Лидија е средната ќерка на Андрија и е вљубена во Јуре (синот на босанскиот партнер во бизнисот Недељко), а Ивана е најмалата ќерка на Андрија и е вљубена во свештеникот.
Томо е полицаецот кој е сигурен дека Зорка шверцува и сака да ја открие, но секогаш излегува дека не е во право. Ќе успеат ли селаните во идните планови со шверцот или нешто сосема неочекувано ќе го разоткрие црниот бизнис?

Се прикажува на каналите:

Prva World  

Беше на каналите:

Sitel  Prva  

Следна епизода:

денес
18:50
На граница
денес
19:52
На граница
денес
02:19
На граница
денес
03:02
На граница
Утре
06:30
На граница ®
Утре
07:15
На граница ®
Утре
19:15
На граница
Утре
20:00
На граница
Утре
02:45
На граница ®
Утре
03:30
На граница ®
сабота
06:30
На граница ®
сабота
07:15
На граница ®
сабота
08:00
На граница ®
сабота
08:45
На граница ®
сабота
09:30
На граница ®
недела
06:30
На граница ®
недела
07:15
На граница ®
недела
08:00
На граница ®
недела
08:45
На граница ®
недела
09:30
На граница ®
понеделник
06:30
На граница ®
понеделник
07:15
На граница ®
понеделник
19:15
На граница
вторник
02:45
На граница ®
вторник
06:30
На граница ®
ПРЕПОРАКИ
 • Бубалици (2007)

  денес
  image
  Ленард и Шелдон се цимери и брилијантни физичари. Тие се беспрекорни умови кои знаат како функционира вселената. Но, ова знаење не им помага во комуникацијата со...
 • Вруќ ветар (1980)

  денес
  image
  Главни јунак, Шурда, момак је из јужних крајева Србије који долази у Београд не само ´трбухом за крухом´, веќ и тражеќи ону врсту посла која би му највише...
 • Без ријечи (2016)

  денес
  image
  Маја Димео (Минние Дривер) је посвеќена мајка која би урадила све за свог мужа Џимија и децу Реја, Дилана и Џеј Џеја. Џеј Џеј је њен најстарији син с посебним...
 • Gönül Dağı (2020)

  денес
  image
  Battling with limited resources, a wonderful invention made by Taner, who dreams of one day reuniting with his childhood love Dilek, and his two cousins pave the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.