Из непресушне маште признатог режисера Гиљерма дел Тора, долази нам прича о два света која се сударају - епска сага Троллхунтерс. Када обични тинејџер Џим Лејк Јуниор случајно пронаѓе мистичну амајлију на путу до школе једног јутра, ненамерно открива невероватну тајну цивилизацију моќних тролова испод свог малог града Аркадије. Одједном се нашавши у кључној улози у древној бици измеѓу добра и зла, Џим је решен да спасе свет - одмах после часа физичког.

Беше на каналите:

Bang Bang  Minimax  SUPER RTL  

ПРЕПОРАКИ
 • Моланг (2015)

  денес
  image
  Многу интересен и смешен цртан филм за двајца пријатели, за енергичниот, весел и ентузијастички расположен зајак по име Моланг, како и за срамеживото, повлечено и...
 • Господин Магу (2019)

  денес
  image
  Сите го сакаат Магу! Овој веселко е секогаш среќен и сака да помогне. Но бидејќи не сфаќа дека очајно му се потребни очила, тој продолжува да предизвикува...
 • Кунг фу панда (2011)

  денес
  image
  Одбраниот војник змеј и заштитник на Долината на Мирот, пандата По е многу вешт и гладен за правда... И за кнедли. Заедно со бесната петорка, По ја брани Палатата...
 • Тафи (2017)

  денес
  image
  Лукавиот ракун се преправа дека е мачка за да може една богата стара госпоѓа да се грижи за него. Можеби тој ја измамил неа, но не и нејзиното куче. Добро...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.