Новинарката Камил Прекер (Ејми Адамс) се враќа во својот роден град за да известува за убиствата на две мали девојчиња. Обидувајќи се да поврзе една психолошка загатка од своето минато, таа почнува премногу да се идентификува со жртвите.
Според истоимениот бестселер роман од Џилијан Флин, оваа серија во осум епизоди ја раскажува приказната за новинарката Камил Прекер (Ејми Адамс) која се враќа во својот роден град за да известува за убиствата на две мали девојчиња. Обидувајќи се да поврзе една психолошка загатка од своето минато, таа почнува премногу да се идентификува со жртвите.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Френки Дрејк (2017)

  недела
  image
  Приказната се одвива во Торонто во 1920-тите. Ова е приказна за Френки Дрејк, единствената тогашна приватна детективка во градот која, заедно со својата партнерка...
 • Истражитељица (2019)

  недела
  image
  Инспирирана бестселерима М. Р. Хал, Истражитељица је серија с главним женским ликом Јеннy Цоопер, коју игра Серинда Сwан, о новој мртвозорници која истражује...
 • Треба прозрети душу убице (2016)

  недела
  image
  Серија истражује најзлогласније светске убице, улази у њихове умове и открива мотиве њихових злодела. Стручњаци из ФБИ, Скотланд Јарда и најбољи детективи Одељења...
 • Убиства во Мидсомер (1997)

  недела
  image
  Убиства у Мидсомеру је серија заснована на крими романима награѓиване ауторке Каролине Грејем коју је Сандеј тајмс описао као најбољег писца овог жанра после...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.