Упознајте разне забавне животиње. Свака од њих налази се пред смијешном авантуром, која се не може догодити ником другом. Зебри су се пруге потпуно помијешале, хоботница жели направити торту, али њен један крак има друге планове. Крокодил жели појести перец, али га не може ставити у уста. У потрази за рјешењем проблема свака животиња научи једну животну лекцију.

Се прикажува на каналите:

KiKA  

Беше на каналите:

JimJam  

Следна епизода:

недела
10:35
Animanimals
ПРЕПОРАКИ
 • Лего пријатели: Девојки во мисија (2018)

  денес
  image
  Петте тинејџерки Андреа, Ема, Мија, Оливија и Стефани се најдобри другарки кои живеат во убавиот Хартлејк Сити. Кога тргнуваат во мисија да му помогнат на својот...
 • Шоуто на Том и Џери (2014)

  денес
  image
  Противниците мачка и глувче се враќаат со своите стари будалаштини. Следете ги Том и Џери додека истражуваат фантастични нови места, вклучувајќи ја колибата на...
 • Leo the Wildlife Ranger (2015)

  денес
  image
  Join Leo and friends as they go on exciting adventures around the world and explore exotic locations and learn fun facts about animals and nature!
 • Дарвин и Њутс (2018)

  денес
  image
  Darwin and Newts are two siblings who discover and experiment with early scientific principles as they explore the natural wonders of their incredible New Zealand...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.