poster

Watership Down

Watership Down (2018)

анимација, акција, авантуристички, драма, фантастика | Обединетото Кралство, Ирска, САД

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата

Четверодијелна анимирана мини-серија смјештена у идилични рурални крајолик јужне Енглеске прати скупину зечева који су у бијегу јер им пријети уништење дома од стране човјека. Воѓени са два брата, зечеви се упуштају на путовање из роднога краја према обеќаној земљи и још бољему животу сусреќуќи се путем с многим предаторима и опасностима...

ПРЕПОРАКИ
 • Тафи (2017)

  денес
  image
  Лукавиот ракун се преправа дека е мачка за да може една богата стара госпоѓа да се грижи за него. Можеби тој ја измамил неа, но не и нејзиното куче. Добро...
 • Веселе тројке (1995)

  денес
  image
  Anna, Teresa and Helena are naughty triplets that always get into a mess. As punishment the Bored Witch sends the girls into a tale in order to learn the lesson.
 • Мојата бучна куќа (2015)

  денес
  image
  Линколн Лауд е 11-годишно момче кое живее со 10 сестри! Која е тајната на Линколн за да преживее во таа бучна средина? Тој секогаш има план. А со помош од...
 • Шоуто на Том и Џери (2014)

  денес
  image
  Противниците мачка и глувче се враќаат со своите стари будалаштини. Следете ги Том и Џери додека истражуваат фантастични нови места, вклучувајќи ја колибата на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.