„Сирена“ нѐ носи во Бристол Коув, крајбрежен град познат по легендата дека бил дом на сирените. Кога пристигнувањето на една таинствена девојка покажува дека тоа е вистина, борбата помеѓу луѓето и морето тргнува во лоша насока.
Драмата од 10 епизоди, „Сирена“, нѐ носи во Бристол Коув, крајбрежен град познат по легендата дека бил дом на сирените. Кога пристигнувањето на една таинствена девојка покажува дека тоа е вистина, борбата помеѓу луѓето и морето тргнува во лоша насока кога овие предаторски суштества повторно сакаат да го воспостават своето владеење во океанот. Во серијата играат Алекс Ро во улогата на Бен, морски биолог кого го привлекува Рин, таинствената нова девојка која ја игра Елин Пауел, чудна млада жена со длабока и мрачна тајна. Фола Еванс-Акингбола ја игра Меди, исто така морски биолог и колешка на Бен. Таа е многу сомничава кон Рин. Ијан Вердун го игра Ксандер, риболовец кој сака да ја открие вистината, додека Рина Овен ја игра Хелен, ексцентрична жена во градот која изгледа дека знае малку повеќе за сирените.

Беше на каналите:

HBO2  HBO3  HBO  PRO 7  

ПРЕПОРАКИ
 • Момците од Медисон (2007)

  image
  Сместен во 60-тите во Њујорк, „Момците од Медисон“ ја истражуваат гламурозната и од его движената „златна епоха“ на рекламите, каде што секој продава нешто и...
 • Републиката на Сара (2021)

  image
  Суочена с уништењем свог града од похлепне рударске твртке, бунтовна средњошколска професорица Сарах Цоопер користи нејасну картографску рупу и проглашава...
 • True Horror (2009)

  image
  Each episode tells one real horror story, based on true testimonies, brought to life through straight-to-camera documentary interviews and beautiful scripted...
 • Auf Streife – Die Spezialisten (2015)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.