poster

Труст

Trust (2018)

биографија, криминалистички, драма, историски | САД, Обединетото Кралство

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.5/10

Рим, 1973 година. Џон Пол Гети Третиот е младиот наследник на нафтениот бизнис на семејството Гети. Тој е киднапиран од мафијата за да бараат откуп. Изненадувачки, семејството не е заинтересирано да им се врати.
Серијата „Труст“ ја раскажува приказната за Џон Пол Гети Третиот, наследник на нафтениот бизнис на семејството Гети. Дејството се одвива во 1973 година, кога младиот Гети е киднапиран во Рим, а мафијашите што го киднапирале бараат повеќемилионски откуп. Сепак, кое богато семејство не би платило за да им се врати саканиот? „Труст“ го прикажува кошмарот на младиот маж во рацете на киднаперите кои не можат да сфатат зошто никој не го сака назад. Италијанската полиција мисли дека се работи за шега, па одбива да истражува. Таткото на Пол е во Лондон и е изгубен поради хероинската зависност, па одбива да се јави на телефон. Дедото на Пол, кој веројатно е најбогатиот човек на светот, си живее во огромна куќа во Англија, опкружен со пет љубовници и со милениче лав. Тој е зафатен. Само мајката на Пол преговара со очајните киднапери. Проблемот е што таа нема скршен денар.

ПРЕПОРАКИ
 • Истраге подно Wатзманна (2019)

  петок
  image
  Ово је серија о инспектору Бенедикту Беисслу који са супругом Елисабетх и кќерима Јоханном, Маријом и Евом живи у Берцхтесгадену. Постају је водио готово сам, а...
 • Ендевор (2012)

  петок
  image
  Серија прати почетке каријере младог Ендеавоура Морса, који се након што одустаје од факултета у Оxфорду, придружује полицији. Оxфорд. Вељача, 1966. Млади...
 • Елементарно (2012)

  петок
  image
  Елементарy је најновија, модерна телевизијска екранизација прича Сир Артхура Цонана Доyлеа. У жељи да се потпуно одмакне од британског предлошка, серија је...
 • Последниот јаничар (2014)

  петок
  image
  The son of the Turkish ambassador Mustafa, Gulhan, fascinated the Cossack from the border detachment. He orders the faithful servant, Janychar Altan, to steal...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.