Односите во едно повеќерасно семејство составено од сопруг, сопруга, три посвоени деца од Сомалија, Виетнам и Колумбија и едно биолошко дете, се ставени на искушение кога едно од децата почнува да гледа работи што другите не можат.
Оваа серија, според сценарио на создавачот на „Два метри под земја“ и „Вистинска крв“, Алан Бол, се фокусира на едно современо повеќерасно семејство, составено од еден професор по филозофија (Тим Робинс), неговата сопруга која е адвокатка (Холи Хантер), како и нивните три деца посвоени од Сомалија, Виетнам и Колумбија, и нивното единствено биолошко дете. Ова навидум совршено, прогресивно семејство, всушност има длабоки поделби. Тогаш едно од децата почнува да гледа работи што другите не можат да ги видат. Дали се работи за ментална болест? Или е нешто друго? Оваа серија претставува трагикомичен поглед на сложените сили што влијаат врз луѓето денес.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Биннy и дух (2013)

  петок
  image
  A family moves to an Abandoned house where Binny meets a ghost named Melchior. Together they search for clues left in different places.
 • Два и по мушкарца (2003)

  петок
  image
  Цхарлие (Цхарлие Схеен) и Алан Харпер (Јон Црyер) су два брата који се, унаточ томе што су потпуне супротности, ипак на крају добро слажу. Мало је тога што им је...
 • That's So Weird! (2009)

  петок
  image
  A show starring wacky, silly, humorous skits sometimes based on other shows for example Daniel Cook.
 • Немирно лето (2020)

  петок
  image
  Она је добра и племенита особа која плени ведрином али с друге стране је брзоплета у својим одлукама. Њен циљ да постане архитекта и након смрти родитеља, Еда све...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.