Оценка на корисникот: 7.5/10
(148 гласови)

Лондон, 1605 година. Роберт Кетсби е посветен католик во време кога протестантска Англија безмилосно ги прогонува католиците, па тој прави завера да го разнесе парламентот и да го убие кралот.
Лондон, 1605 година. Роберт Кетсби (Кит Харингтон) е 33-годишен човек од Ворвикшир, кој прави завера да го разнесе парламентот и да го убие кралот. Кетсби е посветен католик во време кога протестантска Англија безмилосно ги прогонува католиците, па одбива да ја напушти својата вера поради што пропаѓа финансиски, општествено и психолошки. Властите ги заробуваат, ги мачат и ги погубуваат свештениците, додека католичките верници се под репресија и го губат својот имот. Трилерот со дејство во 17 век ни го прикажува изборот на луѓето што ќе го извршат нападот, собирањето на ресурсите и пречките што стојат пред нив.

Се прикажува на каналите:

CineStar Prem. 1  

Беше на каналите:

CineStar Prem. 2  CineStar TV2  Cinemax  HBO3  HBO2  HBO  

Следна епизода:

11.2.23
01:10
Барут 1, Еп. 1
11.2.23
02:10
Барут 1, Еп. 2
11.2.23
03:10
Барут 1, Еп. 3
ПРЕПОРАКИ
 • Сиси (2021)

  image
  "Sisi" follows the extraordinary life of empress Elisabeth of Austria. Modern, honest, and authentic. Told from the perspective of her closest confidants, the...
 • Селџуци (2020)

  image
  Witness the rise of the Seljuks under Sultan MelikShah I (son of Alp Arslan) and his son Sultan Ahmed Sancar (grandson of Alp Arslan) and their struggle and...
 • Полдарк (2015)

  image
  Године 1783. Росс Полдарк (Аидан Турнер) враќа се својим рудницима у Цорнwаллу након што је три године провео у војсци, у коју је ступио како би избјегао оптужбе...
 • History (2000)

  image
  Follow the tale of important people in German history. Watch as they go in depth about why they think the way they do, and how they came to make the choices they...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.