У праскозорје Рата за независност, Абрахама Вудхала, фармера са Лонг Ајленда који живи тешким животом, Континентална војска регрутује да шпијунира британце.

Се прикажува на каналите:

Nova S  

Беше на каналите:

Epic Drama  

Следна епизода:

денес
03:15
Пресврт: Вашингтонски шпиони 3, Еп. 3, Благослов
Утре
12:30
Пресврт: Вашингтонски шпиони 3, Еп. 3, Благослов ®
Утре
03:15
Пресврт: Вашингтонски шпиони 3, Еп. 4, Срца и умови
среда
12:30
Пресврт: Вашингтонски шпиони 3, Еп. 4, Срца и умови ®
четврток
03:15
Пресврт: Вашингтонски шпиони 3, Еп. 5, Дволичност, измама и тиранија
четврток
12:30
Пресврт: Вашингтонски шпиони 3, Еп. 5, Дволичност, измама и тиранија ®
петок
03:15
Пресврт: Вашингтонски шпиони 3, Еп. 6, Зрно по зрно, погача
петок
12:30
Пресврт: Вашингтонски шпиони 3, Еп. 6, Зрно по зрно, погача ®
ПРЕПОРАКИ
 • Позовите бабицу (2012)

  image
  Серија прати животписне приче из живота примаља у источном дијелу Лондона 50-их година, снимљена према бестселеру - мемоарима медицинске сестре Јеннифер Wортх.
 • Еуфорија (2019)

  image
  Драмската серија „Еуфорија“ ни прикажува група средношколци и нивните љубови и пријателства во светот полн со дрога, секс, трауми и социјални медиуми. Актерката и...
 • Аси (2007)

  image
  Снажна прича о љубави чије остварење пријече утези прошлости. Заслужује епитет једне од најбољих турских серија. У причи о новој аристокрацији, љубави према земљи...
 • Момците од Медисон (2007)

  image
  Сместен во 60-тите во Њујорк, „Момците од Медисон“ ја истражуваат гламурозната и од его движената „златна епоха“ на рекламите, каде што секој продава нешто и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.