poster

Обитељ Аддамс

The Addams Family (1973)

Режисер: Charles A. Nichols

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 10/10

Обитељ Аддамс живи у готској ладањској куќи која се претворила у уклету камп-куќицу с јарком пуним пирања, шишмишима и тамним облаком који је посвуда прати. Гомез, Мортициа, Wеднесдаy, Пугслеy, ујак Фестер, Лурцх, Граннy и роѓак Итт путују земљом. Срдачни и забавни чланови обитељи Аддамс у свему и свакоме виде само добро и на свој чудан начин успију постиќи да остатак свијета изгледа чудно.

ПРЕПОРАКИ
 • Шоуто на Том и Џери (2014)

  вторник
  image
  Противниците мачка и глувче се враќаат со своите стари будалаштини. Следете ги Том и Џери додека истражуваат фантастични нови места, вклучувајќи ја колибата на...
 • Моќни играчи (2019)

  вторник
  image
  Аксел, кој е во состојба да се претвори во жива акциска фигура, собира тим од ведри разумни играчки во најфантастичната авантура којашто може да се замисли....
 • Миракулус, авантуре бубамаре и црног мачора (2015)

  вторник
  image
  Маринетте Дупаин-Цхенг и Адриен Агресте наизглед су обични паришки средњошколци који се ни по чему не разликују од својих вршњака, но обоје крију мистериозну...
 • Ван пис (1999)

  вторник
  image
  There once lived a pirate named Gol D. Roger. He obtained wealth, fame, and power to earn the title of Pirate King. When he was captured and about to be executed,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.