Викторија ги отсликува раните години на владеењето на една од најголемите британски кралици. Се заснова на вистински настани и дневници на кралицата и ја отсликува трансформацијата од импулсивна 18-годишна девојка до стар почитуван монарх.
„Викторија“, создадена и напишана од признатиот автор Дејзи Гудвин, а го прикажува животот на еден од најголемите монарси во историјата. Со висококвалитетна продукција и со одлична и наградувана актерска екипа, „Викторија“ ги прикажува вистинските настани според личните дневници на кралицата, кои отсликуваат јасен портрет на нејзината трансформација од импулсивна 18-годишна девојка до нејзините рани години како сопруга, мајка и водач на глобалната империја. Богата и со квалитетни ликови, протегајќи се од високите ешалони на кралскиот двор до вработените во подрумските простории, ова е приказна за страсни афери, битки за моќ и невозвратена љубов, во чиј центар се наоѓа новата кралица – силна, комплексна и цврста жена која мора на некој начин да стане трајна икона.

Беше на каналите:

Superstar 2  Stinet  HTV3  FTV  Jolly HD  Nova S  HBO2  3 Plus  RTS3  RTS2  OBN  Tring History  HBO3  HBO  ARTE DE  ATV  Hayat TV  Prva  

ПРЕПОРАКИ
 • Тајне шест жена (2016)

  image
  У овој историјској документарној серији, историчарка Луси Ворсли испитује познату легенду о краљу Хенрију ВИИИ.
 • Yedi Güzel Adam (2014)

  image
  Important writers in Turkish literature Cahit Zarifoglu, Nuri Pakdil, Mehmet Akif Inan, Erdem Bayazit, Rasim Ozdenoren, Ali Kutlay and Alaeddin Ozdenoren's tells...
 • Тајна задача (2015)

  image
  Драматична серија базирана на факти што ја раскажува неверојатната приказна за дилер на дрога, кој бил уапсен, а потоа доби очаен ултиматум: одлежи над 20 години...
 • Џејмстаун (2017)

  image
  Радња је смештена 17. век и прати прве енглеске досељенике који оснивају своју заједницу у Новом свету. Година је 1619. У Вирџинији, потпуно удаљена и осамљена,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.