Интерактивната анимирана предучилишна серија „Меурчиња гупчиња“ е музичка комедија поставена во прекрасна 3Д подводна околина и следи група деца од забавиште со разнобојни рибини опашки кои одат во авантури откривајќи го нивниот свет.
Интерактивната КГ-анимирана предучилишна серија „Меурчиња гупчиња“ е музичка комедија поставена во прекрасна 3Д подводна околина и следи група различни деца од забавиште со разнобојни рибини опашки кои одат во авантури откривајќи го нивниот свет. Серијата се фокусира на широк спектар од теми и секојдневни искуства со кои можат да се поврзат децата – од диносауруси до забари, од рокенрол до рециклирање, и од бои до каубои.

Се прикажува на каналите:

Nick Jr.  Cufo TV  

Беше на каналите:

Bang Bang  Nickelodeon RS  RTS2  

Следна епизода:

денес
10:00
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 5, Празничне забаве
денес
10:25
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 6, Зимско такмичење
денес
15:05
Водени свет малих гупија 3, Еп. 10, Пасја љубав
денес
22:00
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 7, Робо куца
денес
22:25
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 8, Краљевство доброг сна
денес
03:05
Водени свет малих гупија 5, Еп. 23, Нешто се чудно дешава
Утре
09:05
Меурчиња гупчиња
Утре
09:27
Меурчиња гупчиња
Утре
10:00
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 7, Робо куца
Утре
10:25
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 8, Краљевство доброг сна
Утре
15:05
Водени свет малих гупија 5, Еп. 23, Нешто се чудно дешава
Утре
22:00
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 10, Мистерија Гупи експреса
Утре
22:25
Водени свет малих гупија 3, Еп. 9, Живот на Арктику
Утре
03:05
Водени свет малих гупија 5, Еп. 24, Трка до оазе
вторник
08:35
Меурчиња гупчиња
вторник
08:57
Меурчиња гупчиња
вторник
10:00
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 10, Мистерија Гупи експреса
вторник
10:25
Водени свет малих гупија 3, Еп. 9, Живот на Арктику
вторник
15:05
Водени свет малих гупија 5, Еп. 24, Трка до оазе
вторник
22:00
Водени свет малих гупија 3, Еп. 10, Пасја љубав
вторник
22:25
Водени свет малих гупија 3, Еп. 12, Забавно паркирање
среда
03:05
Водени свет малих гупија 5, Еп. 25, Бекство са Острва вулкана
среда
10:00
Водени свет малих гупија 3, Еп. 10, Пасја љубав
среда
10:25
Водени свет малих гупија 3, Еп. 12, Забавно паркирање
среда
15:05
Водени свет малих гупија 5, Еп. 25, Бекство са Острва вулкана
среда
22:00
Водени свет малих гупија 3, Еп. 13, Забава на мору
среда
22:25
Водени свет малих гупија 3, Еп. 14, Неидентификовани летеќи оркестар
четврток
03:05
Водени свет малих гупија 5, Еп. 26, Буќкосаурус
четврток
10:00
Водени свет малих гупија 3, Еп. 13, Забава на мору
четврток
10:25
Водени свет малих гупија 3, Еп. 14, Неидентификовани летеќи оркестар
четврток
15:05
Водени свет малих гупија 5, Еп. 26, Буќкосаурус
четврток
22:00
Водени свет малих гупија 3, Еп. 15, Сва чула
четврток
22:25
Водени свет малих гупија 3, Еп. 16, Барамет
30.9.22
03:05
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 3, Џиновска жетва
30.9.22
10:00
Водени свет малих гупија 3, Еп. 15, Сва чула
30.9.22
10:25
Водени свет малих гупија 3, Еп. 16, Барамет
30.9.22
15:05
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 3, Џиновска жетва
14.10.22
22:00
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 3, Џиновска жетва
14.10.22
22:25
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 4, Брод Другарство
15.10.22
03:05
Водени свет малих Гупија 6, Еп. 3, Џиновска жетва
ПРЕПОРАКИ
 • Магичниот летен камп (2018)

  image
  Најдобрите пријатели Оскар и Ешка мораат да ја соберат сета сила за да се справат со мистериите и чудата на магичниот камп. Магичниот летен камп е најдобрата...
 • Поллy Поцкет - Џепна Поли (2018)

  image
  Ниједан сан није превелики, ниједна авантура није премала за ПОЛИ ПОКЕТ! Када Поли наследи магични медаљон који јој омогуќава да се смањи на висину од 10 цм, она...
 • Радознали Џорџ (2006)

  image
  Штааааааа? Мајмун неваљалац? Али немојте одмах да помишљате на најгоре! Џорџ, поред тога што сјајно забавља све чланове своје породице, има и много корисних...
 • Виктор и Валентино (2019)

  image
  „Виктор и Валентино“ е авантуристичка комедија за двајца полубраќа кои го поминуваат летото со баба им во место Монте Макабре, мало гратче каде што оживуваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.