Приказната се одвива во Торонто во 1920-тите. Ова е приказна за Френки Дрејк, единствената тогашна приватна детективка во градот која, заедно со својата партнерка Труди, се фаќа во костец со случаите со кои полицијата не сака да има врска.

Се прикажува на каналите:

Epic Drama  

Беше на каналите:

FOX Crime  HTV1  

Следна епизода:

денес
13:50
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 7, Ризик
денес
14:35
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 8, Одделот на розите
Утре
08:20
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 9, Историја на виолините
Утре
13:50
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 8, Одделот на розите
Утре
14:35
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 9, Историја на виолините
Утре
04:00
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 9, Историја на виолините
петок
08:35
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 10, Сончева состојба на умот
петок
13:55
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 9, Историја на виолините
петок
14:40
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 10, Сончева состојба на умот
сабота
03:25
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 10, Сончева состојба на умот
сабота
06:50
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 6, Живот во опасност
сабота
07:30
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 7, Ризик
сабота
08:15
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 8, Одделот на розите
недела
05:40
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 9, Историја на виолините
недела
06:25
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 10, Сончева состојба на умот
23.5.22
08:30
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 1, Лов на богатство
23.5.22
13:50
Мистериите на Френки Дрејк 3, Еп. 10, Сончева состојба на умот
23.5.22
14:35
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 1, Лов на богатство
24.5.22
03:50
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 1, Лов на богатство
24.5.22
08:30
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 2, Принц во егзил
24.5.22
13:55
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 1, Лов на богатство
24.5.22
14:40
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 2, Принц во егзил
25.5.22
03:40
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 2, Принц во егзил
25.5.22
08:15
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 3, Девојките не можат да одолеат
25.5.22
13:50
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 2, Принц во егзил
25.5.22
14:35
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 3, Девојките не можат да одолеат
26.5.22
03:25
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 3, Девојките не можат да одолеат
26.5.22
08:10
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 4, Замачкан напад
26.5.22
13:45
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 3, Девојките не можат да одолеат
26.5.22
14:30
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 4, Замачкан напад
27.5.22
04:00
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 4, Замачкан напад
27.5.22
08:40
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 5, Дух во машината
27.5.22
14:00
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 4, Замачкан напад
27.5.22
14:45
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 5, Дух во машината
28.5.22
03:20
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 5, Дух во машината
28.5.22
06:45
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 1, Лов на богатство
28.5.22
07:30
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 2, Принц во егзил
28.5.22
08:15
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 3, Девојките не можат да одолеат
29.5.22
05:40
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 4, Замачкан напад
29.5.22
06:25
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 5, Дух во машината
30.5.22
08:25
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 6, Виновниците
30.5.22
13:50
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 5, Дух во машината
30.5.22
14:35
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 6, Виновниците
31.5.22
03:30
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 6, Виновниците
31.5.22
08:15
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 7, Животот е кабаре
31.5.22
13:45
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 6, Виновниците
31.5.22
14:30
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 7, Животот е кабаре
1.6.22
03:25
Мистериите на Френки Дрејк 4, Еп. 7, Животот е кабаре
ПРЕПОРАКИ
 • Суткиња Јудy (1996)

  денес
  image
  Реалитy Схоw Суткиња Јудy преко 20 година рјешава случајеве. Карактер, строгоќа, али и хумор суткиње заштитни су знак ове серије.
 • Заклетва (2018)

  денес
  image
  Explores a world of gangs made up of those sworn to protect and shed light on corrupt and secret societies. And what if the Policemen use the criminals to arrest...
 • Гѓица Марпле (2004)

  денес
  image
  Прослављена глумица Гералдине МцЕwан (Тхе Магдалене Систерс: Орангес Аре Нот тхе Онлy Фруит) тумачи лик проницљиве и знатижељне гѓице Јане Марпле коју је створила...
 • Auf Streife (2013)

  денес
  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.