Во свет поделен на четири земји – Вода, Земја, Оган и Воздух – Аватарот го одржува балансот меѓу нив, но сè се менува кога Огненците вршат инвазија. Само Аватарот, господар на четирите елементи, може да ги спречи.
„Аватар, последниот воздушник“ е анимирана комична авантура поставена во азискиот свет од фантазиите. Оваа епска приказна го следи патувањето на 12-годишниот Аанг, нерешителен херој кој мора да ја води битката против Огненците за да го врати балансот во свет растргнат од војна. Светот е поделен на четири земји: Вода, Земја, Оган и Воздух. Кај секој народ има редица господари кои имаат способност да манипулираат со нивниот роден елемент. Се нарекуваат себеси Воденци, Земјенци, Воздушници и Огненци. Најмоќниот манипулатор во светот е Аватарот, олицетворение на духот на планетата.

Се прикажува на каналите:

Nicktoons  

Следна епизода:

денес
21:20
Аватар - легенде о Аангу 1, Еп. 19, Северно Племе Воде, Део Први
денес
21:40
Аватар - легенде о Аангу 1, Еп. 20, Северно Племе Воде, Део Други
Утре
21:20
Аватар: Легенда о Аангу 2, Еп. 1, Стање Аватара
Утре
21:40
Аватар: Легенда о Аангу 2, Еп. 2, Спиља двоје заљубљених
петок
21:20
Аватар: Легенда о Аангу 2, Еп. 3, Повратак у Омасху
петок
21:40
Аватар: Легенда о Аангу 2, Еп. 4, Мочвара
13.12.21
21:20
Аватар: Легенда о Аангу 2, Еп. 5, Дан Аватара
13.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 6, Слепа разбојница
14.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 7, Усамљени Зуко
14.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 8, Потера
15.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 9, Тежак рад
15.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 10, Библиотека
16.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 11, Пустиња
16.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 12, Змијски Пролаз
17.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 13, Бушилица
17.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 14, Град зидова и тајни
20.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 15, Приче из Ба Синг Сеа
20.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 16, Аппини Изгубљени дани
21.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 17, Језеро Лаогаи
21.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 18, Краљ Земље
22.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 19, Гуру
22.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 2, Еп. 20, Раскршќе судбине
23.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 1, Буѓење
23.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 2, Врпца
24.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 3, Обојена дама
24.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 4, Соккин учитељ
27.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 5, Плажа
27.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 6, Аватар и Господар Ватре
28.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 7, Бегуница
28.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 8, Господарица лутака
29.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 9, Ноќне море и сањарење
29.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 10, Дан Црног Сунца, Први део: Инвазија
30.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 11
Дан Црног Сунца, Други део: Помрачење
30.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 12, Западни Храм Ваздуха
31.12.21
21:20
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 13, Учитељи владања ватром
31.12.21
21:40
Аватар - легенде о Аангу 3, Еп. 14, Кипуќа Стена - Први део
ПРЕПОРАКИ
 • Ghostforce (2021)

  вторник
  image
  Three high school kids working as a team of superheroes, the "Ghost-force", secretly fight against the ghosts that haunt their town in a wacky, comedic fashion....
 • Титани тинејџери, одиме! (2013)

  вторник
  image
  Мали Титани Напред на комичан начин добијају увид у животе суперхероја. Глеаоци ќе коначно имати прилику да виде како живе суперхероји тинејџери. Мали Титани:...
 • АЛВИННН!!! и веверице (2015)

  вторник
  image
  Сувремена верзија (2015.) истоимене серије из 1983. Ријеч је о анимираној комедији о самохраном оцу Давиду Севиллеу који је посвојио - три вјеверка. Синови га...
 • Поллy Поцкет - Џепна Поли (2018)

  вторник
  image
  Ниједан сан није превелики, ниједна авантура није премала за ПОЛИ ПОКЕТ! Када Поли наследи магични медаљон који јој омогуќава да се смањи на висину од 10 цм, она...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.