Квентин Колдвотер се запишува на универзитетот "Брејкбилс“ за да биде обучен како магионичар, каде што открива дека магичниот фантастичен свет од неговите омилени книги од детството е реален и претставува опасност за човештвото!
Врз основа на бестселерите на Лев Гросман, "Магионичари“ ни го прикажува интелигентниот, но повлечен дваесет и кусур годишен Квентин Колдвотер, опседнат со серијалот романи што ги прочитал како дете, а во коишто се зборува за волшебната земја наречена Филори. Освен тоа, животот на Квентин е здодевен, сѐ додека тој не дознае дека е примен во тајниот и ексклузивен колеџ за магија во Њујорк, каде што добива темелно образование за современото вештерство. Сепак, магијата не му носи среќа, авантури и смисла како што си мислел, сѐ додека заедно со неговите пријатели не откријат дека Филори навистина постои.

Беше на каналите:

HBO3  SciFi  RTL  

ПРЕПОРАКИ
 • Стаклени кавез (2021)

  денес
  image
  Nalan is a beautiful young woman who earns everyone's love at first sight with her warmth. As the only child of the family enlarged hand baby, baby roses, lived...
 • Operation Repo (2007)

  денес
  image
  Take a look inside the fast-paced, high pressure world of car repossession with a team of highly trained professionals from California's San Fernando Valley.
 • Добри доктор (2017)

  денес
  image
  Серија 'Гоод Доцтор' америчка је медицинска драма чија се радња темељи на истоименој награѓиваној јужнокорејској серији. Главни лик је млади кирург Схаун Мурпхy,...
 • Ратна болница (2011)

  денес
  image
  'Ратна болница' је драмска серија смјештена у 2006. годину. Серија приказује ужурбане животе запосленика болнице, лијечника и медицинских сестара који су дошли...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.