poster

Chalk

Chalk (1997)

комедија | Обединетото Кралство

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.3/10

Серија прати каотични живот Ерица Слатта (Давид Бамбер), замјеника равнатеља у вјеројатно најгорој гимназији у земљи, Галфаст. Све што Слатт дотакне претвори се у каос. За то вријеме, његова жена Јанет (Гералдине Фитзгералд) и нова професорица енглеског Сузy Травис (Ницола Wалкер) константно се боре да унесу мало нормалности у животе намучених ученика и особља школе.

ПРЕПОРАКИ
 • Мама (2013)

  недела
  image
  Алисон Џени, добитница награда Еми и Оскар, глуми у овој урнебесној и често помало тужној комедији извршног продуцента Чака Лорија ("Штребери", "Млади Шелдон",...
 • Што правиме во сенките (2019)

  недела
  image
  Документаристички поглед во дневните (односно, ноќните) животи на тројца вампири кои се цимери и живеат на Статен Ајленд. Вампирите се обидуваат да планираат...
 • Ало Ало (1982)

  недела
  image
  Ало Ало је популарни британски ситцом приказиван од 1982. до 1992. године.
 • Ај не замарај (2016)

  недела
  image
  Серијал што комично го прикажува заедничкиот живот на три парови: еден млад човек, кој штотуку го започнува животот под ист покрив, средовечен човек, кој е во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.