Dagur the Deranged escapes from prison and ventures in the uncharted territories to build an armada against Hiccup and his Dragon Riders. Coming across a cylinder (christened "Dragon Eye") that provides information on the uncharted territories, Hiccup and his quirky team search the region looking for both Dagur and hitherto unknown species of dragons, eventually leaving Berk to build for themselves a new and distant base of operations called Dragon's Edge.

Беше на каналите:

Cartoon Network  

ПРЕПОРАКИ
 • Лего Нинџаго (2019)

  недела
  image
  После нивната скорешна победа, нинџите не се добро подготвени кога се појавува опасната змиска маѓесничка од минатото на Ву. За да го победи Ву, нејзе ѝ треба...
 • Шоуто на Том и Џери (2014)

  недела
  image
  Противниците мачка и глувче се враќаат со своите стари будалаштини. Следете ги Том и Џери додека истражуваат фантастични нови места, вклучувајќи ја колибата на...
 • Патролни шепи (2013)

  недела
  image
  „Патролни шепи“ прикажува кученца спасувачи предводени од Рајдер, момче што ја сака технологијата. Тие покажуваат дека нема преголема работа или премало кученце и...
 • Моќни играчи (2019)

  недела
  image
  Аксел, кој е во состојба да се претвори во жива акциска фигура, собира тим од ведри разумни играчки во најфантастичната авантура којашто може да се замисли....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.