Треќи анимирани серијал о Сцообy-Дооу:
прва сезона (1976.) – дио 60-минутнога блока Тхе Сцообy-Доо/Дyномутт Хоур (уз Дyномутт, Дог Wондер)
друга сезона (1977.) – дио 120-минутнога блока Сцообy'с Алл-Стар Лафф-А-Лyмпицс (уз Цаптаин Цавеман анд тхе Теен Ангелс, Лафф-А-Лyмпицс и Тхе Блуе Фалцон & Дyномутт)
треќа сезона (1978.) – првих девет епизода емитирано под насловом Сцообy Доо, Wхере Аре Yоу!, а преостале као дио 90-минутнога блока Сцообy'с Алл-Старс (уз Цаптаин Цавеман анд тхе Теен Ангелс и Лафф-А-Лyмпицс)
Од 1980. године све епизоде репризирају се под насловом Тхе Сцообy Доо Схоw.
Као у претходним серијалима главни су ликови Сцообy, Схаггy, Велма, Дапхне и Фред. Сцообyјев роѓак Сцообy Дум као дио екипе појављује се само у четири епизоде...

Беше на каналите:

Boomerang  Cartoon Network  

ПРЕПОРАКИ
 • Моланг (2015)

  петок
  image
  Многу интересен и смешен цртан филм за двајца пријатели, за енергичниот, весел и ентузијастички расположен зајак по име Моланг, како и за срамеживото, повлечено и...
 • Господин Магу (2019)

  петок
  image
  Сите го сакаат Магу! Овој веселко е секогаш среќен и сака да помогне. Но бидејќи не сфаќа дека очајно му се потребни очила, тој продолжува да предизвикува...
 • Кунг фу панда (2011)

  петок
  image
  Одбраниот војник змеј и заштитник на Долината на Мирот, пандата По е многу вешт и гладен за правда... И за кнедли. Заедно со бесната петорка, По ја брани Палатата...
 • Тафи (2017)

  петок
  image
  Лукавиот ракун се преправа дека е мачка за да може една богата стара госпоѓа да се грижи за него. Можеби тој ја измамил неа, но не и нејзиното куче. Добро...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.