Оваа неверојатна серија прикажува еден мрачен и комичен поглед врз едно нефункционално семејство од Пасадена, кое води погребално претпријатие. Тие по прв пат мораат да научат да се справат со една сопствена трагедија, а и со самиот живот.
Од сценаристот на „Американска убавина“ пристигнува „Два метри под земја“, мрачно комичен поглед врз животот и смртта од перспектива на едно нефункционално семејство кое поседува и води независно погребално претпријатие во Калифорнија.Во Лос Анџелес, главата на семејството, Натаниел Фишер умира во сообраќајка на Бадник, што носи тага пред враќањето на синот Нејт за празниците. Покрај справувањето со татковата смрт, Нејт мора да се справи и со својата доминантна мајка, Рут која има тајна врска; со братот Дејв кој е прикриен хомосексуалец кој го води бизнисот; со сестрата Клер која е бунтовна тинејџерка која ги добива лошите вести во издрогирана состојба со своето ново момче, Гејб. Единствениот, навидум, позитивен аспект од животот на Нејт е Бренда, страсната жена која ја среќава во авионот. Но, лудото семејство на Бренда излегува дека е помалку функционално дури и од она на Нејт.

Беше на каналите:

HBO2  HBO3  Viasat Nature  AXN  

ПРЕПОРАКИ
 • Момците од Медисон (2007)

  image
  Сместен во 60-тите во Њујорк, „Момците од Медисон“ ја истражуваат гламурозната и од его движената „златна епоха“ на рекламите, каде што секој продава нешто и...
 • Промоторка (2019)

  image
  Робин, америчка извршна директорица за односе с јавношќу која живи у Лондону, мора да схвати како да извуче најбоље из лоших ситуација. Специјализована је за...
 • Планина љубави (2020)

  image
  Бореќи се са ограниченим ресурсима, диван изум који је направио Танер, који сања да се једног дана поново споји са својом љубављу из детињства Дилек, и његова два...
 • Yeşil Deniz (2014)

  image
  there is something about love and friendship.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.