Дејството во кусата серијата „Табу“ се одвива во 1814 г. и ги донесува авантурите на Џејмс Кезија Делани кој се враќа во Лондон од Африка. Откако ја наследува бродската империја од татко му, тој се соочува со Источноиндиската компанија.
Дејството на мрачната, надреална кратка серија „Табу“ се одвива во 1814 година и го прикажува Џејмс Кезија Делани (Том Харди), човек кој одел во најдалечните места на земјата и се вратил неповратно изменет. За него се мислело дека е одамна мртов, но се вратил дома во Лондон од Африка за да го наследи тоа што останало од бродската империја на татко му и повторно да си го изгради животот. Но, наследството на татко му носи проблеми, а непријателите го демнат на секој чекор, па Џејмс мора да се бори за да ја избегне смртта. Опкружена со завери, убиства и предавства, една мрачна семејна мистерија се развива во приказна за љубовта и предавството. Од извршните продуценти Ридли Скот, Стивен Најт и Том Харди. Серијата е создадена од Стивен Најт со Том Харди и Чипс Харди.

Беше на каналите:

Superstar 2  HBO2  HTV3  RTL Zwei  HBO3  RTS3  RTS2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Освета (2011)

  image
  Емилy Тхорне (Емилy ВанЦамп) придошлица је у Хамптонсу. По свему судеќи, она је пријатељски расположена, софистицирана "дјевојка из сусједства", а њезин јој шарм...
 • Злосторнички умови (2005)

  image
  Напната криминалистичка серија за една елитна екипа профилирачи кои анализираат дел од најизопачените мозоци на сериските убијци од целата земја, обидувајќи се да...
 • Кардинал (2017)

  image
  Деградирани детектив Џон Кардинал враќен је на случај који му је упропастио репутацију кад се испостави да је све време био у праву. С младом партнерком Лисом...
 • Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.