poster

Воландер

Wallander (2008)

криминалистички, драма, мистерија, трилер | Обединетото Кралство, Шведска, Германија, САД

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 9.67/10
(3 гласови)

Одлична британска адаптација на бестселерот на Хенинг Манкел, еден од најпопуларните скандинавски писатели на криминалистички романи. Кенет Брана одлично се снајде во улогата на полицискиот инспектор. Приказната и понатаму се одвива и е снимена во Шведска, а Брана успеа да ја пренесе скандинавскаta резервираност, додавајќи ѝ го својот суптилен допир, поради што е и награден со БАФТА. Волендер на Брана го запознаваме во потрага по еден сериски убиец...

ПРЕПОРАКИ
 • Суткиња Јудy (1996)

  недела
  image
  Реалитy Схоw Суткиња Јудy преко 20 година рјешава случајеве. Карактер, строгоќа, али и хумор суткиње заштитни су знак ове серије.
 • Отец Браун (2013)

  недела
  image
  Радња ове адаптације романа Г. К. Цхестерстона смјештена је у 1950-е, у срце прекрасног енглеског ладањског краја. Марк Wиллиамс глуми оца Броwна, католичког...
 • Мистериите на д-р Блејк (2013)

  недела
  image
  Др Лушијен Блејк напустио је Баларат као младиќ. Сада се вратио да преузме медицинску праксу свог оца и улогу градског полицијског хирурга.
 • Полицијске камере (2018)

  недела
  image
  Поручник Сеан Стицкс Ларкин води вас кроз серију која кроз камере на тијелу, на ауту и друге полицијске камере приказује нефилтрирани, јединствени поглед на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.