poster

Берлинска агентура

Berlin Station (2016)

драма, трилер | САД, Германија

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 10/10

„Берлинска агентура“ ни го прикажува Даниел Милер, кој тукушто пристигнал во станицата на ЦИА во Берлин, Германија. Тој има мисија да го открие идентитетот на еден сега веќе познат „свиркач“, кој се претставува како Томас Шо.
„Берлинска агентура“ е едночасовна современа шпионска драма во десет епизоди, која го прикажува Даниел Милер (Ричард Армитаж), кој тукушто пристигнал во станицата на ЦИА во Берлин, Германија. Даниел има мисија да го открие идентитетот на еден сега веќе познат „свиркач“, кој се претставува како Томас Шо. Воден од ветеранот Хектор Деџејн (Рис Ифанс), Даниел учи да се справува со хаотичниот свет на секој теренски офицер, свет во којшто има многу агенти, измама, опасност и морални компромиси. Додека навлегува во тој подземен свет на германскиот главен град, а заверата води назад до Вашингтон, Даниел се прашува дали некој може да остане ист откако бил на задача во Берлин?

ПРЕПОРАКИ
 • БРУСКО (2013)

  вторник
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Обале Чесапика (2016)

  вторник
  image
  Abby O'Brien Winters returns to Chesapeake Shores when she receives a panicked phone call from her younger sister Jess, who has renovated the charming Inn at...
 • Со Русија во срцето (2014)

  вторник
  image
  Курт Сејит и Шура је једна од најпрестижнијих турских серија свих времена. Снимљена према бестселер роману Нермин Безмен, одвешќе гледаоце у доба руског цара...
 • Мелек (2019)

  вторник
  image
  Прича о двије обитељи Карадаг и Ширхан које су блиске стољеќима и до чијег је раздора дошло када се кќи обитељи Карадаг супротставила наредби патријарха у којем...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.