рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 9.2/10
(274 гласови)

Ајлул е уморна од малтретирањето на нејзиниот очув и ја доверува ситуацијата на нејзината мајка и нејзииниот живот се менува: мајката повеќе сака да ја даде Ајлул во сиропиталиште отколку да го остави сопругот. Ајлул ќе најде нови пријатели во новоотвореното сиропиталиште во богатиот кварт. Но, овие девојки, исклучени од општеството, се понижувани и клеветени од богати момчиња од соседството. Кога ниту едно јавно училиште не ги прифаќа за клевета, директорот на сиропиталиштето ги запишува на луксузен приватен колеџ. За Ајлул и нејзините тројца пријатели, животот сега е многу потежок меѓу богатите и разгалени ученици во новото училиште. Џемре и Дефне, кои постојано ги малтретираат Ајлул и пријателите на училиште, потекнуваат од богати семејства. Еден ден, таткото на Џемре, Синан, изврши самоубиство и случајно ја уби својата сопруга. Роднините на Синан одбиваат да ги преземат неговите долгови и да ја посвојат raамра. Затоа мора да оди во сиропиталиште. Дефне и нејзините богати пријатели и сврќаат грб, но Ајлул и нејзините пријатели од сиропиталиштето и подадоа рака. Од една страна, Ајлул и пријателите се обидуваат да застанат против училишниот одбор и разгалените ученици кои ја бараат секоја можност да ги избркаат, а во исто време се обидуваат да ги најдат своите семејства и да ги решат животните проблеми. Тие ќе научат важни лекции од овие дилеми, а исто така ќе научат да се сакаат, да грешат и да ги надминуваат проблемите работејќи заедно. Ова е приказна за опстанокот на младите девојки во големиот свет.

Се прикажува на каналите:

Sitel  

Беше на каналите:

RTS2  

Следна епизода:

денес
14:40
АНГЕЛИ
денес
22:30
АНГЕЛИ
Утре
14:40
АНГЕЛИ
Утре
22:30
АНГЕЛИ
четврток
14:40
АНГЕЛИ
четврток
22:30
АНГЕЛИ
петок
14:40
АНГЕЛИ
петок
22:30
АНГЕЛИ
8.3.21
14:40
АНГЕЛИ
8.3.21
22:30
АНГЕЛИ
ПРЕПОРАКИ
 • Седар Коув (2013)

  денес
  image
  Серијата го следи професионалниот и приватниот живот на државната обвинителка Оливија Локхарт и нејзините најблиски во градот Седар Коув.
 • Фринџ (2008)

  денес
  image
  Возбудлива, напната и со многу пресврти,извонредна и интригантна серија која истовремено ќе не одушеви и запрепасти, и која ја истражува нејасната граница помеѓу...
 • БРУСКО (2013)

  денес
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Горка земја (2018)

  денес
  image
  "Горка земља“ је прича о легендарној љубави која почиње у Истанбулу током 1970-их и наставља се у плодним земљама Цукурове у јужној Турској кроз кушње зла,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.