Еш е ловец на чудовишта, а последните 30 години ги поминал избегнувајќи ги одговорноста, зрелоста и ужасите на злите мртовци. Кога една епидемија на зомби се заканува да го уништи човештвото, Еш е присилен да се соочи со своите демони.
„Еш против злите мртовици“ е получасовна серија од 10 епизоди и претставува продолжение на класичниот хорор филм „Злите мртовци“. Брус Кемпбел ја репризира својата улога како Еш, брокер и остарен женкар кој лови чудовишта со моторна пила наместо рака, кој ги минал последните 30 години избегнувајќи ги одговорноста, зрелоста и ужасите на злите мртовци. Кога една епидемија на зли мртовци се заканува да го уништи човештвото, Еш конечно е присилен да се соочи со своите демони, лични и буквални. Излегува дека судбината нема планови да го ослободи чудниот херој од нејзиниот злобен стисок. На Брус Кемпбел, во улога на Еш Вилијамс, му се придружува Луси Лолес, во улога на Руби, таинствена личност која мисли дека Еш е причина за епидемијата на злото. Реј Сантјаго го игра Пабло Сајмон Боливар, идеалистички имигрант кој му станува верен помошник на Еш. Дејна Делорензо ја игра Кели Максвел, нервозно и нерасположено дете кое се обидува да се избори со своето минато, а Џил Мари Џонс ја игра Аманда Фишер, посрамотена полицајка од Мичиген која сака да го најде нашиот антихерој Еш и да ја докаже неговата одговорност за морничавото убиство на нејзиниот партнер.

Беше на каналите:

Nova S  HBO3  CineStar Prem. 2  CineStar Prem. 1  HBO2  HBO  Cinemax  Cinemax 2  

ПРЕПОРАКИ
 • Специјалци (2017)

  денес
  image
  Даниел Хондо Харрелсон из Лос Ангелеса је маринац који постаје воѓа специјалаца у покушају да се смањи напетост измеѓу локалне заједнице и полиције. Хондо познаје...
 • Морнарички истражитељи: Лос Анѓелес (2009)

  денес
  image
  Морнарички истражитељи: Лос Анѓелес је драма о опасном свету јединице НЦИС, у коме се непрестано одвија хватање опасних и лукавих криминалаца, који су претња по...
 • Откуп (2017)

  денес
  image
  Серија прати преговарача Ерика Бомонта (Луке Робертс). Нико не разуме криминалце боље од њега. Употребиќе своје знање о људском понашању како би решио...
 • Љубав и казна (2010)

  денес
  image
  Саваш Балдар (Мурат Yилдрим) живи у Италији на први поглед сасвим обичним животом. Но иза маске образованог и осјеќајног младиќа стоји човјек који зна да једног...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.