Оценка на корисникот: 8.9/10
(237 гласови)

Серијата „Фарго“, инспирирана од филмот награден со „Оскар“, прикажува нов „вистинит“ криминален случај со нови ликови, сето тоа обвиено со оригинален хумор, убиства и со „куртоазност од Минесота“, со што филмот стана класика.
Серијата „Фарго“, адаптирана од писателот и сценарист Ноа Хаули и инспирирана од истоимениот филм, добитник на „Оскар“, ни прикажува нов „вистинит“ криминален случај со нови ликови, сето тоа обвиено со оригинален хумор, убиства и со „куртоазност од Минесота“, со што филмот стана класика. Првата сезона се фокусира на шерифите Моли Солверсон (Алисон Толман) и Гас Гримли (Колин Хенс) додека го истражуваат тројното убиство во Бемиџи, Минесота, 2006 година. Две од жртвите се убиени од платен убиец по име Лорн Малво (Били Боб Торнтон), кој бил најмен од продавачот на осигурувања Лестер Најгард (Мартин Фримен), кој ја убива својата сопруга.

Се прикажува на каналите:

Superstar 2  Stinet  

Беше на каналите:

HTV3  RTS2  RTS1  HBO3  HBO2  Elta 1 HD  FTV  AMC  Cinemax 2  HBO  OBN  O Kanal  RTV Slon  RTS3  HTV1  

Следна епизода:

среда
03:00
Фарго
среда
05:15
Фарго
ПРЕПОРАКИ
 • Езел (2009)

  image
  Омер Учар је једноставан и искрен младиќ, одан својој породици и тројици пријатеља које познаје још из детињства. Његови најбољи пријатељи су Али и Џенгиз, сматра...
 • Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас (2000)

  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
 • Квантико (2015)

  image
  Скупина младих ФБИ-евих регрута пробија се кроз ригорозни тренинг у бази Qуантицо у Виргинији. Води их посебни агент ЛИАМ, а меѓу младим агентима пуним наде за...
 • Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.