Шон е необично бистар и паметен млад овен кој живее со своето стадо на една традиционална мала англиска фарма. Во секоја епизода, обидот за додавање возбуда во нивниот здодевен живот некако се претвора во фантастичен урнебес.
Шон е млад овен кој не го следи стадото. Всушност, тоа го води во секакви урнебесни ситуации, претворајќи ја мирната ливада во целосен хаос. Шон и неговите пријатели трчаат во кругови околу песот овчар Бицер додека тој се обидува да спречи фармерот да открие што му се случува зад грбот. Секој ден носи нова авантура за Шон.

Се прикажува на каналите:

RTL Kockica  Vavoom  SLO1  KiKA  DasErste  

Беше на каналите:

HBO2  HBO  SLO2  Prva  RAI 2  

Следна епизода:

денес
10:16
Јанко Стрижиќ 1, Еп. 35
денес
10:23
Јанко Стрижиќ 1, Еп. 36
денес
10:29
Јанко Стрижиќ 1, Еп. 37
денес
13:56
Овцата Шон 2, Еп. 33
денес
14:04
Овцата Шон 2, Еп. 34
денес
17:20
Овцата Шон 4 ®
денес
17:25
Овцата Шон
денес
19:07
Јанко Стрижиќ 1, Еп. 38
денес
19:13
Јанко Стрижиќ 1, Еп. 39
денес
19:20
Јанко Стрижиќ 1, Еп. 40
денес
19:21
Овцата Шон 2, Еп. 33
денес
19:29
Овцата Шон 2, Еп. 34
денес
02:03
Овцата Шон 2, Еп. 33
денес
02:11
Овцата Шон 2, Еп. 34
Утре
06:20
Овцата Шон
Утре
08:20
Овцата Шон 2, Еп. 35
Утре
08:28
Овцата Шон 2, Еп. 36
Утре
11:00
Јанко Стрижиќ 1, Еп. 38
Утре
11:08
Јанко Стрижиќ 1, Еп. 39
Утре
11:16
Јанко Стрижиќ 1, Еп. 40
Утре
13:38
Овцата Шон 2, Еп. 35
Утре
13:46
Овцата Шон 2, Еп. 36
Утре
18:55
Овцата Шон 2, Еп. 35
Утре
19:03
Овцата Шон 2, Еп. 36
Утре
19:05
Овцата Шон 2, Еп. 1
Утре
19:13
Овцата Шон 2, Еп. 2
Утре
19:21
Овцата Шон 2, Еп. 3
Утре
00:10
Овцата Шон 2, Еп. 35
Утре
00:18
Овцата Шон 2, Еп. 36
Утре
05:24
Овцата Шон 2, Еп. 35
Утре
05:32
Овцата Шон 2, Еп. 36
вторник
06:20
Овцата Шон
вторник
11:00
Овцата Шон 2, Еп. 1
вторник
11:08
Овцата Шон 2, Еп. 2
вторник
11:16
Овцата Шон 2, Еп. 3
вторник
19:05
Овцата Шон 2, Еп. 4
вторник
19:13
Овцата Шон 2, Еп. 5
вторник
19:21
Овцата Шон 2, Еп. 6
среда
06:20
Овцата Шон
среда
11:00
Овцата Шон 2, Еп. 4
среда
11:08
Овцата Шон 2, Еп. 5
среда
11:16
Овцата Шон 2, Еп. 6
среда
19:05
Овцата Шон 2, Еп. 7
среда
19:13
Овцата Шон 2, Еп. 8
среда
19:21
Овцата Шон 2, Еп. 9
четврток
06:20
Овцата Шон
четврток
11:00
Овцата Шон 2, Еп. 7
четврток
11:08
Овцата Шон 2, Еп. 8
четврток
11:16
Овцата Шон 2, Еп. 9
четврток
19:05
Овцата Шон 2, Еп. 10
четврток
19:13
Овцата Шон 2, Еп. 11
четврток
19:21
Овцата Шон 2, Еп. 12
30.9.22
06:20
Овцата Шон
30.9.22
11:00
Овцата Шон 2, Еп. 10
30.9.22
11:08
Овцата Шон 2, Еп. 11
30.9.22
11:16
Овцата Шон 2, Еп. 12
30.9.22
19:05
Овцата Шон 2, Еп. 13
30.9.22
19:13
Овцата Шон 2, Еп. 14
30.9.22
19:21
Овцата Шон 2, Еп. 15
1.10.22
07:10
Овцата Шон
1.10.22
11:00
Овцата Шон 2, Еп. 13
1.10.22
11:08
Овцата Шон 2, Еп. 14
1.10.22
11:16
Овцата Шон 2, Еп. 15
1.10.22
19:05
Овцата Шон 2, Еп. 16
1.10.22
19:13
Овцата Шон 2, Еп. 17
1.10.22
19:21
Овцата Шон 2, Еп. 18
2.10.22
09:00
Овцата Шон 5 ®
2.10.22
11:00
Овцата Шон 2, Еп. 16
2.10.22
11:08
Овцата Шон 2, Еп. 17
2.10.22
11:16
Овцата Шон 2, Еп. 18
2.10.22
17:20
Овцата Шон 4 ®
2.10.22
19:05
Овцата Шон 2, Еп. 19
2.10.22
19:13
Овцата Шон 2, Еп. 20
2.10.22
19:21
Овцата Шон 2, Еп. 21
ПРЕПОРАКИ
 • Радознали Џорџ (2006)

  image
  Штааааааа? Мајмун неваљалац? Али немојте одмах да помишљате на најгоре! Џорџ, поред тога што сјајно забавља све чланове своје породице, има и много корисних...
 • Гарфилд (2008)

  image
  Во секоја епизода, палавиот Гарфилд и неговиот најдобар пријател кучето Оди ќе му направат низа проблеми на нивниот несмасен сопственик Џон Арбукле. Сопственикот...
 • Магичниот летен камп (2018)

  image
  Најдобрите пријатели Оскар и Ешка мораат да ја соберат сета сила за да се справат со мистериите и чудата на магичниот камп. Магичниот летен камп е најдобрата...
 • Пингвините од Мадагаскар (2008)

  image
  Во серијата настапуваат пингвините од филмот Мадагаскар, а главниот лик е: Капетанот, кој ја предводи пингвинската војска, воедно им помага на своите војници да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.