poster

Среќа

Luck (2011)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.5/10

Во оваа драмска серија играат Дастин Хофман, Ник Нолти и Денис Фарина и таа ни прикажува еден провокативен поглед во светот на коњските трки и коцкањето, раскажан од страна на сопствениците, коцкарите, џокеите и другите живописни ликови.
Во оваа драмска серија на Ејч-Би-Оу играат Дастин Хофман, Ник Нолти и Денис Фарина и таа ни прикажува еден провокативен поглед во светот на коњските трки и коцкањето, раскажан од страна на сопствениците, коцкарите, џокеите и другите живописни ликови од тркачките патеки. Серијата се центрира на еден интелигентен и интуитивен, цврст тип (Хофман) и на една група коцкари кои се обидуваат да освојат пари на тркачките патеки.

ПРЕПОРАКИ
 • Мелек (2019)

  денес
  image
  Прича о двије обитељи Карадаг и Ширхан које су блиске стољеќима и до чијег је раздора дошло када се кќи обитељи Карадаг супротставила наредби патријарха у којем...
 • Од Ларк Рисеа до Цандлефорда (2008)

  денес
  image
  Осјеќајна адаптација полуаутобиографских романа Флоре Тхомпсон љупко је и живо љубавно писмо данас ишчезломе кутку ладањске Енглеске. Радња ББЦ-јеве серије Од...
 • Складиште 13 (2009)

  денес
  image
  Пустоловно-знанствено-фантастична серија "Складиште 13" заснована је на занимљивој замисли о големом складишту у пустоши јужне Неваде у којој држава чува све...
 • Забрането јаболко (2018)

  денес
  image
  Зејнеп е девојка која строго се придржува до етичките вредности, цели кон успешна кариера и се стреми кон неа, додека Јилдиз верува дека заслужува повеќе и смета...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.