poster

Крв и солзи

Flesh and Bone (2015)

драма | САД

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.0/10

„Крв и солзи“ е серија за младата балерина Клер, која има проблематично минато и се придружува на една престижна балетска трупа во Њујорк. Мрачната серија ги истражува дисфункционалноста и гламурот во светот на балетот.
Центарот на драмата „Крв и солзи“ е Клер (Сара Хеј), која има проблематично минато и се придружува на една престижна балетска трупа во Њујорк. Мрачната серија ги истражува дисфункционалноста и гламурот во светот на балетот. Клер е прекрасна, енергична, но на емоционален план е длабоко ранета млада жена која зрачи со невиност и кршливост, но во себе чува самоуништувачки тенденции и болна амбиција. Таа е неверојатно добра балерина, но нејзините внатрешни проблеми и аспирации ја водат кон непредвидливи постапки.

ПРЕПОРАКИ
 • Полдарк (2015)

  денес
  image
  Године 1783. Росс Полдарк (Аидан Турнер) враќа се својим рудницима у Цорнwаллу након што је три године провео у војсци, у коју је ступио како би избјегао оптужбе...
 • Немогуќа љубав (2019)

  денес
  image
  Миран Асланбеј је једини наследник ове породице и 27 година је растао са мислима о освети. Он не зна да воли нити да буде среќан, једино што жели је да освети...
 • БРУСКО (2013)

  денес
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Логан Хигх (2018)

  денес
  image
  The escapades of a group of rebellious teens and their adventures in their high school.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.