Годината е 1946, а Пеги Картер е маргинализирана сега кога сите мажи се вратиле од боиштето. Работејќи за тајниот оддел, таа мора да најде баланс помеѓу администрацијата за која е задолжена и одењето на тајна мисија за Хауард Старк, а не помал предизвик е и да се биде немажена жена во Америка во тој период...

Беше на каналите:

Nova S  Stinet  FOX  

ПРЕПОРАКИ
 • Одред за чуда (2014)

  вторник
  image
  "Одред за чуда" је канадско-америчка образовна серија за дјецу и младе премијерно приказана у Канади и САД-у 26. студенога 2014. У серији дјеца глумци, чији су...
 • Станица 19 (2018)

  вторник
  image
  Радња серије се врти око групе ватрогасаца из Сијетла који сваки дан ризикују своје животом током дужности и ван ње. Ово је спин-офф серије Греy'с Анатомy....
 • Борбена ѕвезда Галактика (2004)

  вторник
  image
  Култна научно-фантастична авантура за остатоците на човечкиот род кои преживеале по еден разорен нуклеарен напад од страна на вештачката интелигенција која се...
 • Цобра 11 - Специјалци с аутопута (1996)

  вторник
  image
  Они су уистину најбржи и најжешќи - полицајци с аутопута! Најуспјешнији њемачки акцијски серијал, серија која је тијеком 15 година постала хит и етаблирала се као...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.