„Афера“ ги истражува емоционалните ефекти на вонбрачната врска помеѓу новинарот Ноа, кој има сопруга и четири деца, и Алисон, млада келнерка која се обидува да ги склопи својот живот и бракот пред една трагедија.
„Афера“ ги истражува емоционалните ефекти на една вонбрачна врска помеѓу Ноа Соловеј и Алисон Локхарт кога се среќаваат во одморалиштето Монток на Лонг Ајленд, Њујорк. Ноа е њујоршки учител кој завршил на колеџот „Вилијамс“ и објавил еден роман, обидувајќи се да ја напише својата втора книга. Тој е среќно оженет и има четири деца, но ја мрази својата зависност од својот богат дедо. Алисон е млада келнерка која се обидува да ги склопи својот живот и својот брак по ненадејната смрт на нејзиното дете. Провокативната драма се одвива одделно, од перспективите на Ноа и на Алисон, користејќи ги различните страни на секој од ликовите за да ја раскаже приказната.

Беше на каналите:

FTV  HBO3  Stinet  HTV1  RTS3  HBO2  HBO  RTS2  RTS1  24Vesti  

ПРЕПОРАКИ
 • БРУСКО (2013)

  недела
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Masumlar Apartmanı (2020)

  недела
  image
  Looking like a young, handsome and charismatic businessman from the outside, Han is filled with his family's painful memories and tragedy inside. After turning...
 • Лажљиво срце (2016)

  недела
  image
  Мариела Салватиерра ќе се борити како би вратила све што су јој силом узели, а уједно ќе се морати одлучити измеѓу сигурности коју јој пружа Леонардо и страсти...
 • Болнички јади (2020)

  недела
  image
  The series follows five young nurses working on the frontlines of St.Mary's hospital dedicating their lives to helping others, while figuring out how to help...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.